| technology a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutorul Dumnevoastra, am avut relatii cu prietena mea aproximativ 1 luna in urma poate si mai putin, peste ceva timp ea mi-a spus ca ii intirzie ciclu cu o saptamana am fost si am luat un test si am ramas socat, Mai pe scurt este insarcinata, ajutati-ma va rog ce sa fac? exista vreo metoda fara de a face avort? ( din pacate ea are doar 15 ani...

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Exista o metoda, ea sa duca sarcina pana la capat, sa faca un bebe iar voi doi sa deveniti parinti. Si cum voi amandoi nu aveti o situatie, sa fie infiat de parintii vostri (ai tai sau ai ei) si ingrijit de ei pana cand puteti voi prelua atributiile de parinti.
Problema este complicata si dpdv legal pentru ca ea este minora, avea 15 ani impliniti cand ati avut prima relatie sexuala? Daca nu, atunci este nasol rau de tot pentru tine.

| Flav a răspuns:

Au! Mi-ai dat head shot! Double head shot! Prietenas, cat ai, 19 ani? Amica ta doar 15? Si-ai lasat-o insarcinata? Iresponsabilule! Si mai intrebi ce sa faci? Baaaa! Astia care nu stiti ce sa faceti cu blegul din pantaloni, v-as inchide undeva si v-as castra. Daca ai 19 ani si te-ai bagat intr-o relatie c-o fetita de 15 ani, cu care ai mai intretinut si relatii sexuale, atunci trebuie sa ai mare grija in ce te bagi. Fiindca de scos, te scoate muma'ta cu banii pentru avort pana nu te bag eu in toate alea trupesti! Si mai ai si nick tehnology, ca sa-mi pui cireasa pe cel mai linistit neuron. Inchid replica aici, de teama sa nu trec la alt nivel.

| technology explică (pentru Flav):

E si te linisteste ca eu in primul rind nu am lasat-o, in al doilea rind eu caut o scapare din toata aceasta, dar la urma urmei nu-s eu primul care a facut asa ceva

| Bogdan1o a răspuns:

Tu cati ani ai?
acum nu se mai poate face nimic... avortul e singura optiune
imi pare rau

| Alex a răspuns:

Sunt doua solutii:
1. Daca vreti acest copil, nu faceti avort.
2. Daca nu vreti acest copil, faceti avort sau dati la adoptie.

| cherrybomb a răspuns:

Nu are rost sa iti sp ca daca nu ai de gand ceva serios cu ea te poate baga la inchisoare pentru corupere de minori. Daca face avort este mare pacat, fata are o varsta foarte frageda si pot aparea complicatii, iar daca pastreaza copilul este mica si nu este inca pregatita, gandeste-te "Un copil care creste un copil" probabil tu iti doresti sa mergi in cluburi, mall-uri, plimbari la fel si ea, dar daca aveti acest copil ( si eu am 19 ani deci stiu ce zic), ar cam trebui sa va luati adio, dar exista si o parte buna, un copil uneste o familie, este o bucurie,, si mai este o problema parintii ei. Oricum este alegerea voastra ce veti face, m-as bucura sa vad ca ramaneti uniti amandoi, nu trebuie sa o parasesti ci sa o iubetsi mai mult

| ConnstanntiN a răspuns:

Nasol.

| Raluucaa1229 a răspuns:

Felicitariii!puppy dog eyes vei fi tatiiccc =p~. pot sa ii aleg eu numele?batting eyelashes [so.e nasol de tine...si nu exista alta metoda decat sa faca avort.asa ca pregateste-te impreuna cu ea.sa duscutati cu parintii ei.sau cel putin cu o ruda care sa aiba numele de familie al fetei.straight face]imi pare rau.

| white_2190 a răspuns:

Daca te-a mancat acum suporta.

| jupiterestru a răspuns:

Exista,dar e riscant,tu cati ani ai? sa nu te bage a ei la corupere de minori si bla bla, vei avea ceva probleme, daca face avort e posibilitatea sa nu mai aiba niciodata copii...

| jupiterestru a răspuns:

Salut,nu exista decat avort sau asa zisa "pastila de a doua zi" dar cred ca este prea tarziu pentru aceea, iar daca face avort s-ar putea sa nu mai aiba copii niciodata sau mai rau probleme de sanatate, daca afla parinti ei si tu esti major s-ar putea sa ai probleme cu politiasad

| jupiterestru a răspuns:

Trist,corupere de minori si abuz si multe altele.

| Bandyta a răspuns:

In primul rand, la cei 19 ani ai tai ar fi trebuit sa te duca capul si sa folosesti un prezervativ, in al doilea rand daca pe copila de 15 ani a mancat-o, acum suporta consecintele...nu exista alta metoda decat avortul, a trecut 1 luna deja,chestia e ca tu vei avea probleme pentru ca fata nu poate face avort fara semnatura parintilor,e minora,iar daca parintii cred ca fetita lor e cuminte(sau stiu ce au la usa, dar prin tine e o scapare) si a fost corupta de tine, iti depun si o plangere.In concluzie:alta data fa-o cu cap mai baiatule! sau ia o perioada lunga de abstinenta, cel mai indicat

| technology explică:

Eu am 19 ani