| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niște păreri neutre la o mică problema, deci acum 1 an cand aveam 16 ani m-am îndrăgostit de un băiat care avea 18 ani, toată lumea mi-a zis ca nu are rost sa încerc, ca băiatul asta ii un golan si ca eu is o fata cu bun simt si ca nu ne potrivim sub nici o forma, după ce am insistat eu ne-am cuplat, probabil ca am fost eu prea permisiva si i-am cam dat mâna liberă pentru ca eram foarte îndrăgostită de el dar odata ne-am certat tare si el m-a lovit, normal ca m-am despărțit de el, o săptămana nu m-o mai căutat (probabil ca se aștepta sa il caut eu așa cum făceam mereu), totuși el o fost cel care m-o căutat dar deși il iubeam am vrut sa ii dau o lecție (deși acum imi pare rau) deci pur ai simplu nu l-am mai băgat in seama, el venea peste tot după mine cu flori dar 1 luna l-am lasat sa se roage de mine sa vadă toți prieteni lui ca nu ii el așa de tare cum se tot lauda ca eu sunt moarta după el si ca ii permit orice, după 1 luna i-am dat verde si ne-am împăcat cu câteva condiții, de atunci pare ca s-a schimbat nu mai ii așa de arogant nu imi mai vorbește absolut deloc urat, dar faza ii ca nu pot uita cand am mers acasa după ce el m-a lovit si mama m-o întrebat ce ai pățit si eu ca sa il apar am zis ca m-am lovit in clanța ușii, deci am hotărât sa nu il mai las sa facă dragoste cu mine o perioada, il simt cum salivează (mereu cand ne vedem vin in colanți sau in haine sexy) dar nu il las, azi m-o întrebat de ce il chinui si i-am zis ca si el m-o chinuit pe mine un an, ideea e ca am început sa ma îndoiesc ca fac un lucru bun fiindcă daca vor fi orgolii in relație se va duce de râpa tot, ce părere aveți? P.S: Nu vreau răspunsuri gen lasă-l pentru ca eu il iubesc si cu bune si cu rele.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Daca ai acceptat sa ierti si sa te impaci cu el, fa-o cum trebuie! Nu ierti pe jumatate si daca ierti nu te mai razbuni.
Comportamentul tau e complet imatur si prostesc si in cel mai bun caz il vei trimite in patul alteia.

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Ai dreptate mersi mult se sfat!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei raspuns de lasa-l pentru ca-l iubesti, atunci nu putem decat sa-ti spunem: tine-l si nu te mai plange ca te bate, ca oricum nu te iubeste, te tine doar pentru sex!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Si daca nu te superi sa imi raspunzi, de ce crezi ca ma tine doar de sex? daca era asa m-ar mai fi cautat? putea face cu alta nu?

| OMFGConrad a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea poate, dacă te-a căutat. Presimt că vei reveni cu o sumedenie de întrebări în maxim o lună. Vezi să nu rămâi borţoasă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce face cu tine probabil nu face cu alta, si apoi, de ce sa munceasca sa mai convinga o fata, ce sex vrea el, cand are una la dispozitia lui, care=i dispusa cand are el chef? ni-i mai simplu?
Chestia cu "eu il iubesc cu bune si cu rele" este o prostie fetita, asa ceva nu suporti nici daca ai fii maritata, dar nu am ce va face, ca la varsta voastra, va credeti mai destepti decat oricine, dar cand o sa ajunga sa va bata la ordinea zilei, o sa realizezi tu ca nu-i bine, chiar meriti cu varf si indesat, daca tu crezi ca aia este dragoste!

| WaterDrop a răspuns:

Nu`l lasa pentru ca durerea iti va aduce aminte ca traiesti.Da`i ce vrea, nu-l mai chinui.Cum vrei sa isi recapete forta de a te lovi iar daca saracul isi consuma toata energia incercand sa te bage in pat? Nu mai fi rea cu el si lasa`l sa`si urmeze hobbyurile.

| UnBroken2016 a răspuns:

Pana sa citesc tot, credeam ca doar el e praf. E bine sa vad ca va potriviti.

| Betrix a răspuns:

O sa primeasca ce vrea si o sa va despartiti. Happy end tu scapi de un bataus el primeste ce vrea si de la altele.

| Roby1212 a răspuns:

Fato sa știi ca esti foarte rea, nici nu vreau sa imi imaginez cum săracu la 18 ani sa aibă prietena si sa nu poată sa facă sex cu ea, eu zic ca daca tot i-l iubești lasă-l ...Ca daca nu o sa înnebunească saracu