| anonimus11269 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Ieri eu si iubita mea ne-am intalnit la mine acasa, eram doar noi doi si am inceput sa ne sarutam pasional dupa eu am inceput sa-i pun mana cam peste tot (fund, sani, s-o sarut pe gat si asa mai departe) si nu mi-a zis ca nu-mi da voie sau chestii de genu dar dupa ce a plecat de la mine, seara mi-a zis ca nu se simte bine si ca ii asa din cauza ca ea crede ca am mers prea departe cu treaba aia ce am facut-o in ziua respectiva. Ce sa fac s-o ajut sa nu regrete daca o sa facem pasul cel mare, pentru ea fiind prima data!?

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Singurul lucru pe care ai putea să-l faci e să aștepți până în momentul în care o să fie pregătită, atunci n-o să regrete, stai liniștit.
Dacă nu-ți surâde ideea, explică-i că vei fi lângă ea și că nimic nu se va schimba între voi (în rău) după ce veți face "pasul cel mare".

| anonimus11269 explică (pentru LoveSleep):

Ea tot zice ca nu ii bine ce facem da cand ma saruta mai pasional mai ca s-ar urca pe mine si daca o las dupa zice ca nu ii bine si asa mai departe

| RedheadOnTheRun a răspuns:

E o situatie tipica. Fata se simte bine, dar ajunge acasa, se gandeste prea mult ( ca deh, e femeie) si incepe sa se simta vinovata, de aici si regretul. Fii calm, rabdator si intelegator cu ea, explica-i ca nu are de ce sa se simta vinovata, atata timp cat ii place tot ce faceti. Spune-i sa aiba incredere in tine, iar tu, fii baiat bun, si nu-i trada increderea happy

| gab0ru a răspuns:

Iti garantez ca nu este din cauza asta. Sa fim seriosi... Logic ca s-a simtit bine. Dar asa sunt femeile mai sucite. Mai asteapta cateva luni si o sa fie totul ok.

| MiruMoon a răspuns:

Ugh...fetele astea care nu spun stop daca nu vor laughing
Uhm..nu te mai gandii la ''pasul cel mare''!
Fetele vor dragoste, cuvinte dulci, imbratisari etc... Spune-i ca iti pare rau daca ai facut prea mult si daca se mai intampla sa spuna stop daca nu vrea si in legatura cu sexul ca poti astepta, atunci cand va fi pregatita sa iti zica.Va fi fericita :3