| CristiZzz a întrebat:

am nevoie de un sfat:parintii prietenei sunt niste"incuiati" si parca nu au curaj sa imi dea o ocazie sa ii cunosc chiar dc eu vreau. imi e mila si de prietena mea ca se cearta cu ei din cauza mea(tine mult la mine), dar eu parca m-am saturat! vreau si eu o relatie normala!(intelegeti voi) nu stiu ce sa fac...sa mai am rabdare(dar mor cand aud:"trebuie sa mai treaca un timp"-cat naiba inseamna un timp?) sau sa termin relatia? puneti-va in locul meu:eu tin mult la ea si imi e mila de situatia ei, dar parintii mei sunt foarte foarte de gasca si tot imi zic sa o las si sa-mi gasesc o fata cu parinti normali si incep sa-i cred din ce in ce mai mult apreciez raspunsurile!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

La bine si la rau.

| DeeaMarry a răspuns:

Daca o iubeai nu puneai problema in felul asta. Adica nu te gandeai sa te desparti de ea, mai ales ca fata nu are nicio vina.
Deci da, mai bine las-o.
Probabil ca parintii ei au mirosit deja ceva de nu vor sa auda de tine.

| Cristiann25 a răspuns:

Eu zic sa-ti asculti parintii.Tot RESPECTUL pentru ei pentru ca asa au fost si ai mei mereu.Nu suport oamenii incuiati! Las-o da-o naiba ca sunt atatea fete si gaseste si tu una mai smechera, cu parinti deschisi, cu care poti avea o discutie oricand!

| Veromi321 a răspuns:

Pai hai sa o luam cu prima varianta: daca parintii ei sunt atat de "incuiati" nu conteaza, ca pana la urma nu ai sa fi sau sa traiesti cu parintii ei ci cu ea. O alta varianta ar fi: daca parintii ei sunt asa cum sunt, pot sa fie pentru ea si o piedica, o suferinta continua a prietenei tale, sau pot sa o invete lucruri ciudate. Nu se stie niciodata ce se poate intampla. Ar fi o idee buna sa o lasi si sa-ti gasesti o fata cu parinti normali, cu care sa te poti intelege si tu si parintii tai si parintii intre ei. Ca daca tot asa o sa o duceti nu stiu unde o sa ajungeti dar fericiti nu cred ca veti putea fi vreodata intr-o asemenea situatie. Acum nu stiu care sunt si sentimentele voastre unul pentru celalalt, daca va iubiti mult, daca tu o iubesti si vrei sa o lasi atat ea cat si tu o sa suferiti si o sa va frangeti inimile. Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie si vezi cam ce solutii ar exista.

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, incearca sa ii convingi pe parintii ei ca tu esti fericirea ficei lor, si ca fara tine ea nu s-ar mai simtii la fel, arata-le ca tu esti baiatul perfect! Numai prin fapte ii poti impresiona happy

| qpAbi a răspuns:

Daca tu o iubesti si ea te iubeste o sa lasati asa ceva sa va desparta? Nu e vina ei ca are parintii asa, poate cu timpul vor intelege.Incearca sa o intelegi si pe ea face tot posibilul pentru amandoi si ar fi practic inutile toate sacrificiile facute de voi daca ati termina relatia. Incercati sa petreceti mai mult timp amandoi pentru ca sigur parintii odata si o data vor intelege ca va iubiti. Daca intr-adevar nu prea mai simti mare lucru pentru ea termina relatia dar intr-un mod calm.:**