| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega de clasa care este foarte draguta si imi place de ea si nu stiu ce sa fac, mereu se mai intoarce uneori in ora si se uita unpic la mine iar apoi se intoarce fel fac si eu, mereu o fac sa rada sunt un tip glumet si a inceput sa se bage in seama cu mine(nu ne cunoastem de mult timp deoarece sunt a 9-a si este o colega noua)Voi ce parere aveti? Ma place nu ma place? Si ce sa ii zic sa isi dea seama ca o plac?

Răspuns Câştigător
| ДdД a răspuns:

Pai daca tot incepeti sa va cunoasteti incearca sa ii devi prieten, asa o sa intelegi mai bine cum gandeste si o sa iti dai seama daca te place sau nu.Pentru ca exista fete care se supara,cand un baiat ii spune in fata ca o place, sau nu reactioneaza prea placut, sunt altele carora le place sa le spui direct,altele prin biletele, prin prieteni, pe mess, telefon, mesaj. Acum e decizi ta daca preferi intai sa o cunoasti mai bine inainte sa ii spui ca o placi sau daca preferi sa nu astepti.

pa-pa

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Parerea noastru nu prea conteaza, conteaza parerea ei. Nimeni nu-ti spune ca trebuie sa muti muntii din loc, dar invita fata la un suc, la un film etc. Daca te place va accepta, daca nu, nu. Bafta!

| KeporLove a răspuns:

Salut. Uite nu te grabi cu acest gen de intrebari. e vorba si de simpatie la mijloc, pornesti o relatie din simpatie care voi o considerati iubirea dar nu va dura foarte mult se va termina mai repede decat crezi. ia-o usor, incearca sa te apropi putin mai mult de ea afla ce gen de fata e (moral vorbind ) ce ii place si cum ii place sa fie lucrurile in jurul ei, iar cand esti sigur pe tine si pe sentimentele care i le porti profita de ceea ce ai aflat si inpresioneazao! nu vei avea nimica de prierdut

| MariaLOL a răspuns:

Sincer, eu zic ca te place si tu trebuie s-o inviti undeva, nu stiu, la un film, ceva ca sa va cunoasteti.Tu esti baiatul si tu trebuie sa faci primulpas big grin Cup