| LucianR a întrebat:

Am o fosta colega cu care nu am mai tinut legatura. Recent am inceput sa vorbim si cum necum am ajuns la concluzia ca fiecaruia ne e drag de celalalt. Sunt insa niste piedici care nu lasa sa avem o relatie si atunci o sa ramanem prieteni sau ceva mai mult. Avand in vedere aceste lucrursi faptul ca la prima " intalnire" i-am dus o floare, ce pot sa ii ofer la a2'a?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un sarut si inca o floare.

| Holiday a răspuns:

Defineste "piedici".

| SmQaLeXuTzz a răspuns:

De data aceasta propui sa mergeti la un suc sau ceva de genul si daca merge ii mai poti oferii un sarut happy

| Just4Joker75 a răspuns:

Ciocolata, poti sa îi oferi flori la fiecare intalnire gestul conteaza

| exilon1 a răspuns:

Nu există piedici, dacă amândoi vă doriți. A doua întâlnire încearcă să o faci să simtă ceva frumos. Propune-i să mergeți la un film, la un spectacol...nu știu. Întâlnirile la cafea/suc nu generează emoții și e trist. Apoi, încearcă să discuți cu ea ceea ce simți și o să vezi că nu există nicio piedică în a fi împreună.

Succes!

| Kysnov a răspuns:

Pai, sunt multe metode, nu stau sa le enumar, acum depinde unde va intalniti, daca va intalniti intr-un parc, ar fi bine sa-i oferi o floare si ciocolata, acum, depinde, sper ca te-am ajutat.