| Dragoitm02 a întrebat:

Salut am o intrebare, am cunoscut o fata care e cu 2 ani mai mica decat mine, si eu o iubesc foarte mult avand in vedere ca este prima iubire, toate bune si frumoase pana aici doar ca problema este ca fata asta e cu cineva si desi ea spune ca persoana respectiva nu o iubeste ea tot tine la el, cum sa o fac sa il paraseasca pe baiatul respectiv si sa fie cu mine? De fapt cum sa o conving ca respectivul nu o iubeste si doar isi bate joc de ea. Multumesc

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Degeaba incerci sa o convingi tu, trebuie sa se convinga singura, altfel nu il va lasa niciodata.
Tot ce poti sa faci este sa iti pui in evidenta calitatile TALE.Si,prin comparatie,ea ar putea intelege ce e mai bine pentru ea.
Daca tu ii vorbesti si te comporti frumos,daca esti mereu atent,daca reusesti sa-i intelegi sufletul,daca o bucuri,va veni o zi cand il va privi pe celalalt si,in sinea ei,isi va spune ca TU nu ai face asemenea porcarii ca el.
Si va fi a ta.
Procesul e lung, dureros si ai nevoie de multa rabdare.
Dar, poate merita.
Tu stii!
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| LikeNobodyElse a răspuns:

Pai spune i si ei asta. explica i. iesi cu ea la o cafea un suc.ia o pe ocolite si spune i k acel baiat nu e de ea daca face asa cu ea si spune i k nu e ultimu baiat de pe pamant.etc etc restul vine de la sine

| Puffi a răspuns:

Buna! Pai incearca sa vb cu ea despre posibila voastra relatie, si sa-i pui iN balanta toate lucrurile rele facute de actualul ei prieten si toate posibilitatile de reusita care ar putea lega relatia voastra! si daca totusi ea ramane cu el... atunci incearca sa-i dovedesti ca tot ce i-ai spus in legura cu tine e adevarat chiar daca ea inca mai este cu acel baiat! mult succes :*