| Vasilescu9898 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Am sub capul penisului o vena alba care este lipita de piele și care nu îmi mai lasa pielea sa îmi acopere penisul și rămâne într-o stare de erecție. E fimoza? Este de jur împrejur apoape cat grosimea penisului exact sub cap.

Răspuns Câştigător
| jj7700 a răspuns:

Din ce zici tu suna a inel fibros al preputului care duce la parafimoza in erectie - preputul odata decalotat nu poate reveni peste gland. Este o afectiune destul de periculoasa intrucat poate duce la blocarea fluxlui de sange spre gland in erectie si potentiale necroze. Iti recomand sa daci un control urologic cat de curand deoarece poti da foarte usor in parafimoza din ce explici, ceea ce e o urgenta medicala si se rezolva chirurgical prin extirparea inelului fibros (circumcizie).

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Practic NU se intelege nimic din ceea ce ai dorit si incercat sa intrebi dar si sa explici. Orice penis care este considerat clinic sanatos d.t.p.d.v. arata exact la fel ca si cel care este prezentat in urmatorul film educatio:nal :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
Dupa vizionarea filmului este posibil ca pe urma sa reusesti sa te exprimi inteligibil si explicatiile tale sa fie mai coerente. Sanatate!

| Anemonaani1920 a răspuns:

Te ai dezvirginat curând?