| keybyeTeQuila a întrebat:

Salut am o intrebare daca ma puteti ajuta cum il pot recuceri pe fostul meu iubit el ma iubeste in continuare ne-am despartit din cauza parintilor multumesc ofer funda celui mai class raspuns

5 răspunsuri:
| AnabelleKr a răspuns:

Pai daca te iubeste, incearca sa discuti cu el si explica-le si parintilor tai ca tu tii la el si ca nu este asa cum cred ei. Promite-le ca relatia voastra nu va aduce lucruri negative, ci numai lucruri pozitive si spune-le ca nu ai sa-i neglijezi pe ei, daca ai un iubit, pentru ca asta poate fi unul dintre motivele pentru care ti-au interzis.

| sebysebyca a răspuns:

Taiele grumazul parintilor, pune-le capul pe cate o farfurie si prezinta-te val vartej cu ele la iubit! faceti un ritual cu dansuri si tzopaituri in jurul mesei, aprindeti si cateva lumanari sa dea bine in cadru, iar apoi garantez ca iubitul te va lovai pana la adanci batraneti!

| Anonima264 a răspuns:

Pai daca sentimentele voastre sunt reciproce ar trebui sa fiti din nou impreuna indiferent de ce spun parintii!

| AriannaAri a răspuns:

Daca te iubeste nu va fi nevoie sa il recuceresti. Oricum, nu trebuia sa va despartiti din cauza parintilor, puteati sa fi discutat cu ei, de exemplu ai fi putut sa il inviti pe el la tine (cum am facut eu dupa 1 luna si ceva de relatie) si ati fi discutat, poate totul ar fi fost ok si nu s-ar fi ajuns pana la despartire.
Pe parinti poti sa ii convingi daca iti dai silinta, la fel cum poate si el sa ii convinga pe ai lui (dar in majoritatea cazurilor problemele apar la parintii fetei). Daca exista iubire totul se poate rezolva.

| BrokenInside a răspuns:

Nu il poti recurceri, nu l-ai pierdut, daca el te iubeste ar face orice sa ramana cu tine. Daca as fi in locul tau i-as spune ce sincer ce simt pentru el.