| AurelianStochițoiu97 a întrebat:

Salut,Am o intrebare delicata. Eu sunt o persoana cu dizabilitati, pot sa scap vreodata de handicap? si daca poate cineva sa se uite la mine.aici ma refer la fete. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| FightForYourself a răspuns:

Depinde de cat de sever este handicapul tau.Este un handicap locomotor sau unul de limbaj? De scapat definitiv nu cred ca poti dar prin ore de terapie poti sa il reduci la cel mai mic nivel..Si stai linistit fiecare om isi are perechea eu am in clasa un prieten care are un mic handicap mental adica nu gandeste ca la 15 ani cati are gandeste cam ca la 13-14 adica e un pic mai incet in gandire si nu are o memorie buna dar toate fetele sunt in limba dupa ellaughingAsa ca nu-ti face probleme! Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu poti scapa, dar mai poti reduce din el(tot timpul mai poti face ceva...)Stii chestia ar cam fi daca gasesti persoana care in primul rand sa accepte cine esti si care sa nu se ia dupa aparente(Nu judeca o carte dupa coperta) si daca ea te va iubi sincer, iti vei da seama ca iubirea e sincera ca altfel n-ar fi stat...Eu cred ca exista persoane dintre acestea si tu sa crezi asta(Speranta moare ultima)Succes!

| UnCorpSanatos a răspuns:

E prea vaga intrebarea ta sa ne putem da seama despre ce handicap vorbim...
Dar raspunzandu-ti de fapt la nelamurirea si nelinistea ta sufleteasca cu siguranta iti vei gasi pe cineva cu suflet, dar pentru asta nu trebuie sa fii pesimist sa ai o gandire negativa tot timpu, si sa incerci sa ai cat poti grija de tine si nu in ultimul rand sa stai in casa, nimeni nu o sa vina la tine sa iti bata la usa sa iti zica ca te vrea. Think about it. Succes!

| Ruxy5 a răspuns:

In primul rand un sincer imi pare rau si nu fi ingrijorat ca nu se va uita nici o fata la tine. Fetela cu suflet mare te vor judeca dupa suflet. Poti sa scapi de handicap, dar la Bucursti sau in strainatate la specialisti. Mult noroc in viata si sper ca ti-am adus putina lumina pe chip! love struck

| Marus91 a răspuns:

Eu spun ca da
doar ca trebuie sa gasesti persoana potrivita
multa sanatate

| ionuttemeri a răspuns:

Si eu zic ca da dar trebuie sa ai incredere in tine

| AurelianStochițoiu97 explică:

Am un Handicap locomotor, Kanezu. si multumesc pentru. raspunsuri.