| SkrillexRulz a întrebat:

Salut, am o mica foarte mare problema. de ceva vreme nu foarte mult cateva saptamani sunt cu o fata care sta in alta tara si eu stau in Romania si o iubesc exagerat de mult incat nu mai pot ma gandesc tot timpul la ea ca nu sunt langa ea si sa nu pateasca ceva, eu am 17 iar ea 16. ne-am vazut doar odata la tara la bunicii nostri deoarece stau in acelasi sat si problema e ca nu mai pot ma gandesc tot timpul la ea mi-e frica sa nu pateasca ceva sau sa ma insele practic nu mai pot face nimic stau trist si suparat toata ziua in pat nu mai imi arde de nimic. ce pot face? ne puteam vedea numai vara cateva zile atat. dar nu vreau sa renunt la ea deoarece o iubesc enorm de mult.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E o diferenta intre a iubi si a ramane blocat intr-o relatie toxica. Asta e o relatie toxica si trebuie sa iesi cat mai repede. Oricum n-are niciun fel de viitor si e o amagire totala.

| Freya1 a răspuns:

Se spune ca dragostea nu are limite si nici distanta dar nu poti sa spui ca o iubesti deoarece vorbiti pe internet iubirea este cu totul altceva.
Sunteti inca tineri si nu stiu cat merita sa va opriti viata aici deoarece sperati voi ca in ceva timp o sa fiti unul langa altul si va fi totul perfect.Mai bine sunteti acum prieteni iar cand se va putea sa va vedeti sa formati un cuplu.E clar ca si tu si ea va puteti insela reciproc si cand spun insela supraestimez deoarece continu la distanta aia nu stiu daca se mai numeste relatie.

| sofisis a răspuns:

Nici eu nu cred in viitorul acestei relatii...sunteti prea mici ca sa aveti o relatie la distanta care poate merge cat de cat.

| sweetangels a răspuns:

E clar ca o sa intervina dezamagirea si ca unul din voi isi va face un partener real, nu la distanta si sa aiba o relatie virtuala asa cum aveti voi. Cand esti mic idealizezi totul, dar realitatea e cruda. Imi pare rau dar relatiile la distanta nu au un viitor!