| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am o mica intrebare. De ce cam toti sunt fixați pe dimensiunea penisului? Si aici ma refer la băieți.Mi se pare aiurea sa stai sa iti măsori si in plus sa mai fii si îngrijorat pentru asta

Răspuns Câştigător
| Ioana9941 a răspuns:

Eu cred ca majoritatea nu au suficienta incredere in sine, exact cum este si la noi cu sani, am prietene care se plang ca au sanii prea mici si le este rusine...Dar eu cred ca daca este iubire si intelegere nu conteaza acest aspect.Eu nu cred ca marimea conteaza, gandeste-te ca sunt femei care se iubesc intre ele(leisbi) si na, aici nu prea mai ai ce vorbi de marime.laughing))))

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

De fraieri.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai chiar este aiurea sa iei masuratori.
Sau ma rog, la cei care considera ca nu au marimea potrivita... poate se simt putin frustrati si isi fac griji ca nu pot sa satisfaca o fata.

Si care cam toti? :/ sunt putini care fac asta. Acum ca vezi tu intrebari pe TPU despre asta... este alta poveste, ca numai asta vezi. Nu o sa vezi pe cineva sa zica ca "nu a masurat" si sa faci o diferenta clara. Deci faza cu "cam toti" este doar o chestie psihologica.

| Freya1 a răspuns:

Din cauza preconceptiei alea ca daca ai dimensiune medie nu vei avea o iubita.Ca parca iubitei tale ii pasa de cm nu de cum se simte cu tine in pat.Sau parca noi femeile suntem iepe in care merg câțiva metri buni de p...a.

| Frank51 a răspuns:

Pentru ca cu cat mai mare cu atat mai bine. Nu ati observat in ce lume traim? Oamenii vor telefoane scumpe, palate cu 24 de camere( desi folosesc doar 3), masini de 60.000 de euro, cu cat mai multa valoare cu atat mai bine. Traim intr-o societate in care conteaza mult aparenta, valoarea, sa fi vazut bine social. Asa si la viata sexuala, cu cat mai mare penisul, cu atat mai bine. Fals, marimea unui penis trebuie sa fie potrivita.

| alina2k18 a răspuns (pentru Frank51):

''Fals, marimea unui penis trebuie sa fie potrivita.''
Pentru tine cat inseamna potrivita? sau cat de mica iti place?winking

laughing
Grea viata pentru noi femeile daca si cu barbatii ne batem pentru pl de acum laughing

| Frank51 a răspuns (pentru alina2k18):

Pe tine cine te-a bagat in seama? A stai, nu e nevoie sa te bage cineva.

| LPCTSTR a răspuns:

Zi-le asta lor.
De ce? Neacceptarea realitatii, crezand ca pot rezolva prin "remedii babesti" cocoselul mic sau subtire; de aici ingrijoarea degeaba.
Alta ar fi ca penisul ii reprezinta... in vreun fel sau altul... ca o masura a potentei individului de a fi mascul + influentele foarte ortodoxe ale femelelor accentuate probabil de de-standardizarea sexului ca act, adica sex=placere, apoi "ura si la gara!".

| Marius22222222222 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu daca ma întreba cineva ce dimensiune am jur ca nu stiu.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Marius22222222222):

Asta pentru ca nu te-a trasnit s-o faci.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Da.si nici nu as face o vreodată în viața mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insecuritati prostesti. Ei au impresia ca dominanta sta in marimea barosului sau râd de cei mai putin norocosi pe motiv ca nicio femeie nu ar fi impreuna cu cineva cu un organ ceva mai modest. Baliverne. Barbatii, sau de fapt baieții, ca asta sunt, sunt cei carora le pasa mai mult. Toti prostii cu penis de 20cm se dau smardoi si se iau de cei mai mediocrii. In realitate nu o sa auzi vreo femeie sa ii pese de asa ceva, decat in cazuri extreme(micro-penis).

| TFL007 a răspuns:

Eu stau bine pe domeniul asta momentan am nevoie de o fata noua...sad conteaza enorm pentru femei o poola mare believe me 18+ cred ca e normala, ce e peste e si mai bine