| IcanChangeMyDestiny a întrebat:

am o mica problema.Cind sunt cu toti prietenii eu sunt cel care face glumele, ii face pe toti sa rida etc, dar cind sunt intre 4 ochi,sunt un dezastru laughing, nu`mi vine nici o idee in cap,nici un subiect, nimic. Pina acum,cind eram cu fostele prietene eram altfel, dar acum... ma blochez laughing ce as putea sa fac? straight face

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cu fostele erai dezghetat, cu actuala esti sloi? Pai mi se pare ca se vede de la o posta ce se intampla de fapt. Tipa asta noua ti-o venit de hac.
Crezi ca o cunosti bine? Gresit, nu o cunosti defel, nu stii ce face la scoala, ce materii ii plac, ce vrea sa faca in viitor, ce hobby-uri are, ce muzica ii place, ce lucreaza parintii ei, ce face fratele ei mai mare, sau ala mai mic. A, sau poate nu are nici un frate?
Vezi aici cate subiecte de discutie ai?
In principal, cauta sa o cunosti mai bine, sa vezi ce-i place, ca sa stii dupa aia mai bine cum sa o iei. Sau poate iti place misterul, de aia ai ramas asa blocat?

| IcanChangeMyDestiny explică (pentru Zenithf):

Din contra, pe fostele nu le prea cunosteam, abia le intilnisem, dar pe actuala sunt coleg de 8 ani asa ca...

| PlayWithMe a răspuns:

Omule, cum naiba vrei sa iti vina o idee, daca tu nici macar nu o cunosti pe fata ff bine? Si tu esti din generatia aia sa inteleg cu "Tatal tau este un hot"? Tu crezi ca la fete te duci ca la piata? Totul vine de la sine, daca iti place tipa ai ce sa ii spui, daca nu iti place si nu te atrage nimic, normal ca nu ai idei.

| dragos9234 a răspuns:

Te poti debloca.

| IcanChangeMyDestiny explică (pentru dragos9234):

Stiu ca pot dar cum?happy

| dragos9234 a răspuns (pentru IcanChangeMyDestiny):

Prin exersare.

| AtAkUs a răspuns:

Bai nene ( vorbim ca intre baieti) cand esti cu prietenii poti sa faci cam ce vrei ca sunt prietenii tai si te acepta asa cum esti, dar cand esti la prima intalnire cu o fata trebuie sa iti masori fiecare vorba, sa nu te dai mare, sa nu te lauzi... uite incearca sa vorbesti despre subiectul la care esti cel mai bun( sa speram ca nu e sex-ul) si vorbiti despre asta pana cand ti se face curaj si sa vorbiti de lucruri serioase, stiu eu... mult noroc, funda daca ti-am fost de ajutor

| Darla2007 a răspuns:

Cred ca tie nu iti plac deloc momentele acelea de tacere care apar uneori si simti nevoia sa le umpli mereu, lucru care te impovareaza si te face sa nu te mai simti in largul tau. Atunci cand sunteti mai multi, fiecare contribuie in a umple acele momente de tacere, iar tu ajungi sa te relaxezi si implicit sa faci glume fara nici o dificultate. Nu trebuie sa fii tu mereu cel care sa-i faca pe ceilalti sa se simta bine.