| AlexSnd a întrebat:

Salut,am o mica problema sa zic asa. cunosc o fata,este draguta,si nu am vazut-o cu nici un baiat,este cuminte, cand iese din clasa se duce cu prietenele ei la toaleta si inapoi. Pana acum nu am vorbit cu ea. Acum 2 zile a avut niste probleme,eu am vorbit cu ea,i-am dat sfaturi,am incercat sa o ajut,am facut rost de numarul ei si am vorbit putin prin mesaje,a doua zii am sters din greseala nr ei si mi l-a dat iar. Si la cateva ore,mi-a dat un mesaj,in care mi-a spus ca deja are multe probleme pe cap si nu vrea sa sufere,pentru ca a auzit de la mai multe fete ca eu vreau altceva de la o fata. Eu i-am spus sa nu mai creada pe toata lumea,si chiar vreau o relatie serioasa cu ea si sunt gata sa ma schimb, azi am fost la ea in clasa si am vorbit cu ea, mi-a zis ca odata ce am facut-o odata (sa umblu cu multe fete si sa vreau altceva de la ele) o sa o fac din nou. I-am spus ca nu e asa si dupa am plecat ca venise profesorul. Ce idei imi dati sa o fac sa nu mai creada asta despre mine si sa o fac sa ma placa?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca printre fete ti s-a dus vestea nu tocmai magulitoare de casanova, unul cu o proasta reputatie, sau a unuia caruia i s-a dusvestea ca de "popa tuns". laughing Greu de reparat si reabilitat o asemenea imagine de baiat rau famat mai ales in ochii si mentalitatea unei fete inocente, de o moralitate deosebita. Poti incerca si mult succes.

| neutrino a răspuns:

Explica-i cu calm ceea ce vrei tu de la o fata, explica-i ca tu nu doresti de la ea dragoste si sex, asa cum isi doresc ceilalti baieti!

| Emilian65 a răspuns:

Odata ce te-a simtit ca umbli cu alte fete, te-a parasit si foarte bine a facut pentru ca nu vrea sa fie a cincea roata la caruta.

| Florentina9210 a răspuns:

Daca e cuminte nu se incurca ea cu baieti ''umblatori din floare-n floare''. Se respecta in primul rand.
Daca chiar zici ca te-ai schimbat si lumea vorbeste prostii, eu zic ca ar trebui sa te tii de capul ei, cand are nevoie cu o tema, sa o ajuti, sa ii fii mereu aproape.
Sa ai grija de ea, sa ii duci ghiozdanul, chiar.

| Oana92 a răspuns:

Pai daca tu chiar o placi si esti dispus sa te schimbi, arata-i asta. Adica efectiv nu te incurca cu alte fete, stai in preajma ei si arata-i ca iti pasa de ea si ca se poate baza pe cuvantul tau (fara a deveni un catel care ii cara ghiozdanul!)

| SergiuBoss11 a răspuns:

Mane,nu cred ca vrei ceva serios de la ea.o relatie din liceu sau din scoala generala nu tine, dar ii poti dovedi devotamentul si sinceritatea ta fata dea ea printr-o promisiune.ii promiti ca vrei ceva serios de la ea pentru ca o placi mult.