| adita90 a întrebat:

Salut, am o mica problema si cer seriozitate de preferinta sa raspunda persoane care au trecut prin asa ceva si care stiu despre ce vorbesc,
Am cunoscut o fata care este virgina si doreste sa o piarda dar fara durere tin la ea si stiu cat de cat despre asa ceva problema este in felul urmator Cum fac sa nu o doara rau o penetrez deodata tare sau usor si treptat?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Fetele la primul contact sexual simt o durere deosebita in urma ruperii himenului. Ca sa nu o doara asa de tare, faceti un preludiu prelungit, excitati-va la maxim, folositi un lubrifiant, folositi prezervativ, iar tu ca baiat trebuie sa fii atent la penetrare. Penetrarea nu se face dintr-odata, ci se face usor si treptat. Daca vezi ca o doare, fa o mica pauza, fara scoaterea penisului din vagin, si apoi continua cu mare atentie sa o penetrezi, pana cand ai vazut ca a intrat tot penisul. Ai sa observi ca durerea ei se va transforma intr-o placere deosebita, care o face sa nu te mai dezlipesti de ea.

6 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Usor si treptat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa o pregatire foarte bine facuta prin preludiul necesar,cand vei/veti observa ca este relaxata,vaginul umezit suficient, pregatit printr-o masturbare cu degetul, vei putea trece la o incercare de penetrare facuta cu cea mai mare atentie, dand dovada de baldete si tandrete Te sfatuiesc sa te opresti daca ea ti-o cere sau simti tu ca penetrarea este practic imposibila. Nu este obligatoriu ca sa reusesti la prima incercare, asta va dovedi maturitate in gandire si comportament.Succes pentru o deflorare usoara.

| neutrino a răspuns:

Esti si tu virgin?

| missakihabara a răspuns:

Usor si treptat. te uiti la fata ei si dupa cat se stramba de tare iti dai seama cat o doare

| adita90 explică:

Multumesc pentru raspuns dar intrebarea este cand o pebetrez dau deodata tare sau usor si treptat?

| adita90 explică:

Multumesc tuturor mi-ati fost de ajutor ma interesa doar daca bag brusc sau incet si treptat