| Marcuandrei3q a întrebat:

Salut,am o nelămurire și vreau sa îmi răspundeți cu ce credeți.Acum o saptămana eu cu iubita mea am întreținut relații sexuale, miercuri mai exact.Totul a mers bine, nu a simțit nimic neobișnuit pana a doua zi, când a simțit usturime la vagin, iar a treia zi dureri de burta.Noi când am luat prezervativu, l-am luat și l-am pus pe birou ca am mai avut ceva de facut și după l-am pus, credeți ca doar s-a infectat? Ea mai are și ciclu neregulat, nici nu i-a venit

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Usturimile vaginale dupa sex apar de la lispa umezirii vaginului si excitarii femeii, fiindca a fost facut practic pe uscat.
Pe viitor nu sarii pe femeie, intai fa-i un PRELUDIU foarte bun, obtinandu-i un orgasm clitoridan si apoi intra vaginal, ca sexul intr-un vagin uscat este dureros, neplacut si usturator.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil ca prezervativul sa se infectat cu vreun virus.

| madalina2090 a răspuns:

Poate ca ea nu era uda destul, ori tu ai sexul mai mare si ai fost violent. Parerea mea.

| mirela4436 a răspuns:

Nu există neapărat un motiv de panică, dacă actul sexual a fost unul mai violent e ceva normal
să apară dureri de burtă și usturime, dar pentru orice eventualitate îi recomand canesten, este o cremă și se poate găsi la orice farmacie