| xXx_6966 a întrebat:

Am o prietena de 13 ani si suntem impreuna de 5 luni. Cu doua zile in urma am facut sex cu ea(cu protectie). Are shanse sa ramina insarcinata?

10 răspunsuri:
| Diddy a răspuns:

Daca va`ti protejat corect, nu are sanse sa ramana insarcinata...
Dar, totusi, 13 ani nu ti se pare o varsta prea frageda pentru a incepe viata sexuala?
Gandeste`te ca ti-ai marcat pe viata prietena... La 13 ani nu esti dezvoltat nici fizic nici psihic pentru asta!

| MariusUCV a răspuns:

Nu. stai linistit.

| yulysym a răspuns:

Sincer,nu deoarece e protejata.intreaba pe cineva medic de familie sau cineva priceput in medicina si intreaba-l daca poate lua anti-conceptionale, e simplu nu ramane aia insarcinata nici daca ai vrea.Si scuze-ma ca iti zic ce ai avut cu saraca fata sa ii strici fecioria de pe acum?

| IloveME a răspuns:

Asta ink nu s stie.normal daca ati folosit protectie nu ar trebui sa ramana...ai cam prostit-o eh?

| frank0x0 a răspuns:

Daca ai folosit prezervativ si nu s-a rupt atunci NU.

| Prezidentul a răspuns:

Nu, logic, decat daca ti s-a spart prezervativul...

| Cătălina a răspuns:

Sanse nu ar fi, insa ar trebui sa te gandesti ca 13 ani este o varsta mult prea mica pentru a avea relatii sexuale!

| zzzzzzz1111 a răspuns:

Nu ma ce tu ai tot 13 ani de nu sti ce naiba daca il folosesti cum trebuie poti so mai faci si in continuare.

| Tania a răspuns:

Nu.13?! Adica nu stiu de ce ma mai uimeste.Sa o faceti de la 10 ani ca asa e la moda. Fata asta la 16 o sa fie expertalaughing, iar la 18 O_o.laughing)laughing

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, deci da. Dar daca ati folosit prezervativ corect, riscul este foarte mic. Ai grija sa ajunga cat mai repede la ginecolog, fiindca e in pericol serios (fiind un copil, complet nepregatit fizic pentru activitate sexuala).