| George9 a întrebat:

Salut,am o problema.Am cunoscut o fata acum cateva luni pe un joc,ea nu e din acelasi oras, am mai vorbit, a fost vorba sa fim in real impreuna.Problema e ca ea are 15 ani, eu 20 si am avut cateva mesaje mai indecente cu ea,si din partea ei,si din partea mea,nu am facut nimic cu ea,ea e virgina, pot sa patesc ceva daca tatal fetei face plangere la politie? doar pentru mesajele alea intre mine si ea? Vreau raspunsuri serioase, mistocarii sa se abtina. Multumesc

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru expunerea unei minore la pornografie poti cel mult primi o amenda. dar sincer, tie de asta iti pasa? In loc sa-ti fie rusine ca ai ajuns in halul in care sa spui lucruri indecente unei copilite, tu, adult in toata regula?

| AnnaaaMaria a răspuns:

E la vârsta la care din punct de vedere legal are voie să facă sex și chiar dacă ești major, dacă nu ai obligat-o și a fost și dorința ei nu ai ce să pățești. Însă voi nu ați făcut așa ceva, mesajele nu au venit doar din partea ta, nu ai agresat-o și așa mai departe. Ai putea să te alegi eventual cu o mustrare și cu antipatia tatălui fetei