| Smile1991 a întrebat:

Salut, am o problema, am facut sex cu prietena mea fara contraceptive si doar m-am sters si ea mi-a zis ca este in cele mai bune zile sa ramina insarcinata adic la mijloc de zilele alea... vreau sa stiu ce pot sa fac. Avem aceiasi grupa de singe 1+ poate sa ramina insarcinata si care este procentajul si ce pot face sau ce pastile pot sa procur timp de 48 de ore

7 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pilula de a doua zi, procentajul e cam de 80% daca nu si mai mult, depinde acum de fizionomia ei.
Sper ca team ajuat. Funda? PLzzzzzzzzzzzzz

| Anutsa24 a răspuns:

Intreaba la farmacie de pilula de a doua zi. e pana in 10 lei si sunt doua...si sfatul meu e sa faca un test de sarcina

| Smile1991 explică (pentru Anutsa24):

Testul poate sa-l faca in 1 zi?

| Anutsa24 a răspuns (pentru Smile1991):

Dupa cateva zile. cel mai bine e cu pilula

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Buna... Poate sa ramana insarcinata doar daca ai lasat in ea. dar si atunci numai daca si ea s-a terminat in acelasi timp cu tine. Daca sti ca s-au intamplat astea 2 lucruri am auzit ca e o pastila care poate sa o ia dar sa nu fi trecut de 48 de ore. Mergi la farmacie si intreaba de pastila, nu stiu cum se numeste dar stiu ca dupa ce o sa o ia va avea hemoragie, e un fel de avort.

| roxanarsene a răspuns:

E o pastila care se ia in primele 72 ore!

| Smile1991 explică:

Z