| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema care ma macina foarte mult. Astazi m-am certat foarte tare cu o fata mama ei fiind-umi profesoara de romana, mama ei a venit cu asa niste pritentii fiicasa fiind vinovata arata asa un teatru plus la asta si diriginta de clasa tot cu ea tinea asa ii si normal! eu stiu ca profa o sa-mi scada notele foarte mult (eu invatind pe 8, 9, 10)iar mie imi trebuie note pentru ca vreau sa intru la medicina. Ce ma sfatuiti sa fac? va rog mult si fara critici daca se poate. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Mie daca mi-ar face cineva asa ceva, cum zice 220V le-as spune verde in fata si daca mi-ar scade notele,mas enerva foarte rau, si eu daca ma enervez foarte rau nu ma pot controla cea ce duce la faptul ca ori as veni cu tata la scoala si as face ancheta cu directoare si daca directoru/directoarea nu face nimic mergem frumos la sindicat, si daca tot nu se rezolva mas muta din scoala.

| 220V a răspuns:

Nu te lasa invins de porcarii ca astia, fi tare, spune-le in fata daca vezi ca fac chestia aia, am patit si eu chesti asemanatoare

| annnamarya a răspuns:

Asa am patit si eu cu fiica profei de mate (am luat 6 la simestru cea mai mica nota din viata mea)... Daca vezi ca-ti scade notele du-te la director si spune-i ce face profa pentru ca ea nu are voie sa faca asta ea nu trebuie sa puna la un loc chestiile personale cu scoala(chiar daca e vorba de fiica ei)...incearca sa-i demonstrezi profei ca a fost fiica ei de vina nu tu.
Succes!

| 4K985TY a răspuns:

Poti sa te impaci cu prietena daca vrei sau poti sa ii spui tot parintilor si cind va fi urmatoarea adunare de parinti rudele tale ii vor spune dirigintei crede-ma o sa mearga