| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu fosta prietena pe care inca o iubesc foarte mult. Intr-o seara, fiind extrem de nervos datorita faptului ca ea a inceput sa se supere foarte usor (chiar in ziua respectiva mi-a trantit o faza pe care nu am putut sa o suport), m-am despartit de ea. Insa dupa 2 zile am realizat ca am facut o mare prostie asa ca am pus mana pe telefon, mi-am calcat pe mandria mea de barbat si i-am cerut scuze, incercand sa o sensibilizez astfel incat sa simta cat de rau imi pare. Dar nu am reusit sa o impac intr-atat incat sa fim din nou impreuna; am ramas doar prieteni. La nici 2 saptamani dupa acest incident (care m-a marcat, recunosc) m-am certat din nou cu ea, insa de data asta am dat afara toate frustrarile ( de ex: nu ma lasa sa o sarut, actiona uneori de parca nici nu am fi impreuna si de parca nici nu as exista etc etc) si i-am spus unele lucruri fatale: gen am terminat-o cu tine etc etc. Spre marea mea mirare, faza s-a repetat si desi credeam ca s-a terminat inca o mai iubesc. Ca urmare am facut eforturi titanice sa ma impac cu ea: i-am trimis mesaje interminabile in care explicam ca e vina mea etc etc. Am incercat tot ce mi-a trecut prin cap. O solutie din partea voastra m-ar ajuta enorm... da-ti-va cu parerea sunt deschis la orice sugestii...sad

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Alta!
I-ai explicat ce simţi, ai vrut, nu s-a putut - ALTA!
Ia uite băi frate de parcă n-ar fi de 3 ori mai multe femei decât bărbaţi!

| greenish a răspuns:

Buna. Nici tu nu stii ce vrei de fapt din cate vad. Ideea este ca tu realizezi ca o iubesti numai dupa ce o pierzi, si asta nu e deloc ok din punctul meu de vedere. Daca tot zici ca o iubesti, nu ii mai adresa cuvinte jignitoare sau care pe dansa o afecteaza. Din contra, fii mai dragut cu dansa, adresandu-i cuvinte frumoase happy Eu una cred ca niste mesaje cu parere de rau nu ii vor schimba opinia. Incearca sa ii demonstrezi ca o iubesti intr-adevar prin urmatoarele : cumpara-i un buchet mare de flori, un urs mare care sa ii aminteasca de tine, vin Te Iubesc si chestii de genul. Eu una cred ca lucurile astea sensibilizeaza o fata. Bafta multa si nu mai repeta greselile pe care le-ai mai facut in trecut, deoarece iti va parea rau dupa happy

| ReadyToHelp a răspuns:

Nu te da batut incearca in continuare sa o intorci pentru ca fetele iubesc atunci cind baietii fac tot posibilul pentru a fi cu ele. Posibil ca ea doar vrea sa vada ce atitudine ai tu fata de ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferent cum ma vor crede cunoscutii domnule, dar prost mai esti.Au disparut femeile? Pur si simplu n-am stiut.

| Owl a răspuns:

@Ferigie Ar trebui sa vada ce gusturi are ea. Unele fete nu suporta atata romantism.