| Andrw_9095 a întrebat:

Salut

Am o problema, de cate ori o fac cu prietenul meu, prima oara cand intra, ma doare. Am mai avut contacte inainte ( cam 7)De fapt, pentru mine e mereu dureros la inceput, si cateodata mi se intampla sa-mi curga si sange. Care ar putea fi problema?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie genitala sau o rana pe col. Du-te cat mai repede la ginecolog pentru analize si tratament. Durerea la contact sexual este un semnal serios de alarma.

| ELLSSA a răspuns:

Inca esti la inceput.Ar trebui sa ai mai multe contacte si sa se obisnuiasca muschii vaginului.Conteaza mult si lubrefierea aici...

| claus a răspuns:

Prima oara cand intra. bine ai zis. asta fiindca va grabiti. nu e lubrefiere. eventual o lubrefiere cu limba din partea lui, n-ar fi rea. esenta e sa vorbesti cu el despre asta si sa ii spui ca te doare si ca ai vrea sa fie mai bland. vorbeste cu el.

| Romelya314 a răspuns:

Probabil pentru faptul ca nu esti suficient de excitata. spune-i la persoana respectiva sa fie mai tandra cu tine... un preludiu mai lung. si o penetrare usoara...
Daca totusi ai probleme cu sangerarile poti apela la un control medicalhappy

Bafta

| ZeRRo a răspuns:

Ia mistria sa o largesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si in cur