| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, fratele iubitei mele a vazut ce am vorbit eu cu ea, iar acum a pus-o sa se desparta de mine ca sa nu ii spuna tatalui ei k ea are o relatie mai intima, si el vrea ca sora lui sa fie impreuna cu un prieten de al lui. Imi dati niste sfaturi, ce sa fac? chiar o iubesc pe acea fata si nu vreau sa se termine asa.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta tu primul cu parintii fetei, spune-le tot adevarul si gata. Nu e nici o problema, adevarul va va salva relatia, atata timp cat n-ati facut nimic rau.

| onasis1961 a răspuns:

Vorbeste cu el, nu-i normal sa va santajeza, este josnic, iubire cu forta nu se poate.

| DeeaMarry a răspuns:

Ce ar fi sa il santajeze si ea pe fratele ei? Nu cred ca tatalui i-ar placea sa afle cum si-a santajat el sora.
Macar asa ori nu castiga niciunul, ori renunta el la santaj.

| Cristina45 a răspuns:

Ciudat ca el ca frate nu isi sustine sora, incearca sa vb cu el si sa ii spui ca tu chiar stiii la ea si nu vr sa iti bati joc de ea si poate va va intelege, daca nu si nu zile parintilor ei ce poate sa ii faca? sper ca te-am ajutat :*

| Azµre a răspuns:

Nimic. E problema lu fratisu și a ei.
Voi vă vedeți de relație.

| h3r a răspuns:

Își asumă responsabilitatea, primește ceea ce merită.

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu acceptati santajul fratelui... eventual cautati si voi sa l santajati cu ceva.

sa ii zica ea fratelui ca nici sa fie ala ultimul om de pe pamant nu s ar cupla cu el...

| Bluebutterfly80 a răspuns:

laughing saptamana trecuta mama ta, iar acum fratele ei? dar voi cum vorbiti mai nene de va prinde toata lumea? ce naiba, aveti 2 ani? oricum, nu cred ca fratele ei ii va spune tatalui, dar merge la intimidare!

| silviu86 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Ce pot sa zic... ghinionul, e o poveste lunga... laughing

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru silviu86):

Mai aveti multe rude? ca sa stim la ce ne asteptam saptamanile viitoarehee hee

| silviu86 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Nu, din asta nu cred ca ies! Si n.am k face k fratele ei o obliga sa fie cu aladeoarece crede ca a fi mai mare inseamna mai matur si mai inteligent, intr-adevar, nu pre m.as putea compara cu astia de 18 ani

| silviu86 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

As putea scrie scenariulunui film dupa povestea asta laughing

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru silviu86):

Inseamna ca fra'su e cu capul rau de tot daca o obliga sa faca asta! si daca ea accepta, iar nu e ok! sper sa iesiti cu bine din toata povestea asta happy

| CrazyRat a răspuns:

Vorbeste cu fratele iubitei si explica-i situatia. Si cei daca ii zice lui taicaso crezi ca nu va afla daca sta cu tine sau cu prietenul lui frateso? In cel mai rau caz o sa ai o discutie serioasa cu tatal in care trebuie sa ii explici ce simti pentru ea, etc. Daca ii de acord sa vorbeasca cu tine ai o sansa destul de mare fiindca vrea sa te cunoasca sa vada ce tip de om esti, daca nu, mai ai rabdare.

| Anonymous1995 a răspuns:

Batel pe fratisu laughing))știu că sună cam prostesc, dar așa nu o să te mai șantajeze

| gazza01 a răspuns:

Cati ani aveti?

| BibiIVI0IX a răspuns:

Complicat, fratele iubitei tale nu ar trebui sa se opuna iubirii. Demonstreaza-i ca tu o meriti!

| silviu86 a răspuns (pentru BibiIVI0IX):

Cum as putea sa ii demonstrez ca eu o merit?

| BibiIVI0IX a răspuns (pentru silviu86):

Vezi cum e fratele ei, ce-i place mai mult, cum i-ar place sa fie un iubit cu sora lui. Uite-te si la prietenul lui care ar vrea sa fie cu iubita ta. Si incearca sa-i arati ca si tu esit asa, incat sa-i placa lui. Spune-i iubitei tale sa vorbeasca cu fratele ei mai sentimental si sa-l intrebe cum ar vrea sa fie iubitul ei si in functie de raspunsurile fratelui ei, incearca sa te porti asa cu ea, iar el sa observe asta, chiar sa se laude la fratele ei pentru a-i inspira incredere! Bafta!:*