| Aoxkajcjw a întrebat:

am o problema, in grupul meu de prieteni este o fata, bine is 2, dar a 2 a nu prea iese..Acum vb de prima, toti prietenilor mei o plac si ii inteleg, e foarte de treaba dar ea din cate vad tine la mine. Nu is sigur, va zic ce face sa imi confirmati. Oriunde merg ea e dupa mine, tot timpul se uita la mine, rade mai mereu la glumele mele, vrea sa fiim singuri mai mereu deci la inceput mie nu imi placea de ea dar acum incepe sa imi cam placa, dar am o problema. Nu am mai avut iubita si nu stiu a saruta. Ea ma stie ca pe un baiat amuzant si cuminte daca dupa ce va afla ca o plac nu ma va mai trata asa? Daca ma va evita? Oare merita sa ii zic? Eu nu i-as zice pentru ca na...toti o plac cred ca e satula sa tot auda "zilnic" ca te plac etc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic daca iti pui intrebari doar in sinea ta, codindu-te sa intrebi fata.
O intrebi simplu si direct, daca te place si daca vrea sa fie prietena ta.
O inviti la o prajitura sau la o plimbare prin parc si daca aceepta, inseamna ca te place si vrea sa fie cu tine.
Cat despre sarut, nimeni nu se naste invatat, il experimentezi si tu cu viitoarea ta prietena si vei vedea ca nu-i greu.
Nu uita sa-ti speli dintisorii foarte bine, sa nu-ti miroasa gurita.

| Aoxkajcjw explică (pentru Violleta2022):

Ma spal dar nu am dintii perfect sii...na

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Atunci foloseste o apa de gura, sa te clatesti, dupa ce periajul dintilor este foarte bine facut.

| Raven a răspuns:

Au mai fost pe aici tipi care s-au lăsat "curtați" mai ceva ca niște gagici iar când s-au hotărât s-o abordeze pe fata respectivă, era deja prea târziu, că se săturase să-l aștepte să facă o mișcare.
Dacă nu faci niciun pas în direcția ei nu ai de unde să știi ce se va întâmpla, încercarea moarte n-are, cum se zice, nu contează că toți îi spun că o plac, dacă pe ea respectivii o lasă rece, e cu totul altceva când o spune băiatul pentru care simte ceva.
Mi se pare un pic ciudat și trist că mulți încep să se îndrăgostească de o persoană doar pentru că le dă atenție dar să sperăm că în scurtă vreme o să aveți și altceva în comun decât faptul că tu spui glume și ea râde la ele...
Cât despre chestia cu prima întâlnire și sărutul, voi sunteți o generație atât de ciudată, incapabilă să se descurce fără îndrumare în orice domeniu, așa încât nu-i de mirare că există tutoriale pentru așa ceva.
https://www.youtube.com/watch?v=_VM4daEXdhM
https://www.youtube.com/watch?v=WTFcmSSJ6_A
https://www.youtube.com/watch?v=KFdAAbkXVAM
https://www.youtube.com/watch?v=OwkFnFDZnK0
https://www.youtube.com/watch?v=jwceUuXsC1c

| crud a răspuns:

Omule, in ce hal imiti a vorbi romaneste... eu as zice sa o intrebi direct ce vrea de la tine.