| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am o problema mare care ma afecteaza, doar pe mine presupun... ma streseaza f rau.
Sunt o cu fata de cam 2 luni impreuna, deci nu mult, ne sarutam, ne luam in brate. Dar aici e o problema. Eu nu prea initiez nimic, stie ca sunt putin mai retras in lumea mea, nu neaparat timid cu lumea, dar cu fetele presupun ca da... adica fix cand sunt cu o fata impreuna cum sunt acum ma simt prea timid.
Eu nu prea initiez nimic, mai mult ea ma saruta decat eu pe ea, adica eu mai mult o mangai, o mai pup pe cap sau asa, dar cand ma pupa pe buze, ma simt foarte calduros asa si nu stiu ce sa fac, ma pierd complet si nu stiu ce ar trebui sa fac si eu... Sa o pup si eu? Sa o tin in brate?
E constienta de ce face si mai face si asta uneori in public si mor de rusine, chiar ma iubeste sau vrea sa mi faca rau?
(btw avem amandoi aproape 18 ani)

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ea face bine ce face. Reacționează și tu la solicitările ei.

| Cinic a răspuns:

Este datoria ta de barbat sa preiei initiativa. Fata deja iti arata ca te place. Nu te mai crispa, si lasa totul sa decurga natural. Pupoooo baaaa!

| anonim_4396 explică (pentru Cinic):

Haha, stiu ce zici, trebuie sa fiu mai barbat, totusi e prima mea relatie serioasa, sunt si foarte tanar, nu pot fii un barbat in toata firea. o sa incerc sa preiau si eu initiativa, dar asa e trebuie totu natural, da ar trebui putin sa grabesc XD

| Anonimboy111 a răspuns:

Te iubeste, ia o si tu de talie, pune o in poala ta, iubitu va ca o viata aveti si trece pe langa voi

| adam7 a răspuns:

Deci te pupă fata ca tu dormi pe tine și crezi ca vrea să ți facă rău?
Ia și tu inițiativă ca nu te mușcă.
Ai putea începe să faci ceea ce-ți face și ea, dar mai ales să faci ce simți fără să fii fals.ai să vezi ca prinzi încredere în tine și ușor vor dispărea emoțiile astea care te blochează.

| Mircea2Cel3Ciornei a răspuns:

Cand te ai nascut ti au trimis ******* prin posta si au ramas la curier?

| anonim_4396 explică (pentru Mircea2Cel3Ciornei):

Din pacate pentru tine le am, sunt foarte mari si mi e frica sa nu explodeze n fata ta!

| Adddiii a răspuns:

Încearcă să te deschizi în fața prietenei tale spunându-i problemele pe care le ai și ca ești mai retras în prezența ei din cauza unor emoții.
Când ieși cu ea fi relaxat, ține o de mâna și arăta i ca o iubești sau dacă o poți aduce acasă la tine acolo fiind în mediul tău de viață poate scapi de timiditate și în timp v a fi bine, dar nu lăsa fata să aștepte deoarece se poate plictisi destul de ușor.
P.S( fetelor le plac băieții îndrăzneți )

| anonim_4396 explică (pentru Adddiii):

Stiu, dar ai generalizat. Prietena mea este ea insasi indrazneata si ii place ca eu sunt mai calm, nu mereu, dar de cele mai multe ori asa sunt in evenimente sociale, cand suntem doar noi sau intr-un grup mai restrans sunt diferit.
Stie cum sunt, nu vad ca ar avea vreo problema cu comportamentul meu, ba chiar ii place cum ma comport cu ea si ce caracter am, dar mie nu-mi place sa simt mereu o retinere cand vreau sa ii fac ceva (nu rau bineinteles).