| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am o problema mare care ma afecteaza, doar pe mine presupun... ma streseaza f rau.
Sunt o cu fata de cam 2 luni impreuna, deci nu mult, ne sarutam, ne luam in brate. Dar aici e o problema. Eu nu prea initiez nimic, stie ca sunt putin mai retras in lumea mea, nu neaparat timid cu lumea, dar cu fetele presupun ca da... adica fix cand sunt cu o fata impreuna cum sunt acum ma simt prea timid.
Eu nu prea initiez nimic, mai mult ea ma saruta decat eu pe ea, adica eu mai mult o mangai, o mai pup pe cap sau asa, dar cand ma pupa pe buze, ma simt foarte calduros asa si nu stiu ce sa fac, ma pierd complet si nu stiu ce ar trebui sa fac si eu... Sa o pup si eu? Sa o tin in brate?
E constienta de ce face si mai face si asta uneori in public si mor de rusine, chiar ma iubeste sau vrea sa mi faca rau?
(btw avem amandoi aproape 18 ani)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ai mai pus intrebarea asta!

| Emilian65 a răspuns:

Ionuț, toți am fost la fel la începutul relației cu o fata. Cu timpul, a trecut timiditatea și relația s-a desfășurat normal.

| dorinbudeanu2011 a răspuns:

Esti de fapt timid doar ca doar in fata fetelor trebuie sa o iei usor si te vei obisnui de la sine cu totii am fost timizi la un momentdat in societate overall

| justlookingforadvice a răspuns:

Este prima ta iubită? Dacă da, e normal să te simți puțin timid sau rușinat, o să treacă! Motivul pentru care te simti asa in preajma ei este pentru ca ești îndrăgostit și e perfect normal. Din propria mea experiență de fata am să îți dau câteva sfaturi de început
- sărut-o pe cap de câte ori simți asta, e foarte drăguț și majoritatea fetelor apreciază asta
- oferă-i flori sau ciocolată sau ce crezi tu ca i-ar plăcea, spre exemplu un pluș drăguț cu o inimioară
- încearcă să fi cat mai protectiv cu ea, să îi iei apărarea în fața altora chiar dacă nu poți fizic dar să îi ții partea, tine-o sub aripa ta
- ajut-o cu tot ce poți tu, teme proiecte etc.
-