| 666_7474 a întrebat:

Am o problema serioasa. Sunt casatorita de un an, am 22 de ani si locuiesc in SUA impreuna cu sotul meu (suntem nascuti in Romania). Mi-am inselat sotul cu un tip si continui sa o fac. Nu stiu ce e cu mine, sincer. Tipul asta e amazing - inteligent, frumos, tot pachetul. Am avut relatii sexuale de vreo 4 ori pana acum si a fost extraordinar.

In niciun caz, nu vreau sa afle sotul sau sa divortez. Vreau sa opresc toata aventura asta dar de fiecare data imi zic ca "hai, inca o data si e ultima". Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| DaRyuSN a răspuns:

Nu o sa te fac in toate felurile precum altii care au comentat pentru ca nu are nici un rost sa ne judecam intre noi. Trebuie sa te gandesti foarte bine la ce iti doresti, daca peste 2-5-10 ani te imaginezi in continuare langa sot, trebuie sa termini relatia cu amantul. Daca nu, probabil te-ai indragostit fara sa vrei de amant si atunci ar fi mai bine si corect sa divortezi acum. Trebuie sa-ti dai seama exact daca e vorba de dragoste sau de atractie fizica. Ce ai putea face? Sa pleci in alta parte cu sotul pentru o perioada (daca aveti posibilitatea), poate asta te-ar ajuta sa iti salvezi casnicia.

13 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu dar cu mici diferente(nici eu casatorita si nici el)dar diferenta a fost ca el este mai mic ca mine.Stiam ca nu este bine ce facem dar ne simteam bine impreuna.Trebuie sa fi hotarata sa nu ii mai raspunzi la telefon si nici la mesaje si cel mai important sa il eviti.Eu asa am facut.

| RAY a răspuns:

Inseamna ca esti o fiinta poligama, iubirea e una iar atractia fizica, dorinta sexuala e alta
esti dependenta de tipul ala ai intrat intr-un circ vicios care te face dependenta, placerea eliberarea dopaminei in creier, nu e ok sal inseli dar trebuie sa intelegem natura umana care este poligama

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar o femeie inteligenta poate fi "o amanta perfecta" pentru o perioada de timp mai indelungata. Daca consideri ca reusesti sa indeplinesti respectiva conditie de a fi doar amanta atunci poti continua, dar daca ai si alte sentimente fata de acel tip, va trebui sa te hotarasti ce faci in viitor. Succes si noroc in viata!

| Emilian65 a răspuns:

Hotaraste-te, ori sotul, ori strainul!

| kandaraki a răspuns:

Esti o curva nesimtita care minte sotul, ce sa faci? divorteaza si lasa sotul sa isi traiasca viata langa cineva cu suflet care il va iubi pe el si ii va fi fidela!

| Eduard196 a răspuns:

Trebuie sa faci un legamant(intelegere) cu tine in care sa iti propui clar sa nu mai faci asa ceva.

| KinderBeeeib a răspuns:

Okay,daca vrei sa ramai cu soțul tau, trebuie sa încetezi! Daca vei continua asa, înseamnă ca nu iti iubești soțul.Imagineaza-ti cum s-ar simți! Imagineaza-ti cum te-ai simți tu in locul lui! Si tipul asta amazing, chiar merita? Exceptând sexul, chiar merita sa iti rânești soțul in halul asta? Trebuie sa ii blochezi numărul, sa il eviți, orice este necesar.

| 666_7474 explică (pentru KinderBeeeib):

Da, tipul merita atentia mea. Nu e doar pentru sex, e super ca persoana, caracter. Si nu imi ranesc sotul, teoretic, pentru ca el nu stie. Ce nu stii nu te afecteaza, right?

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Eu sunt de parere...pana te mariti poti face ce vrei, dar dupa...sa ii fii fidela este cel mai ok. Zi gata si nu mai asculta instinctul de a te culca cu el.

| 17Ioana a răspuns:

Nu e ok ce faci, nu e ok nici ce face el daca stie ca esti maritata!
Pune-te in locul sotului tau, ti-ar placea sa stii ca el are o amanta?
Eu merg pe premiza ca ceea ce tie nu-ti place, altuia nu-i face! Cand te-ai casatorit, ai luat o decizie de a merge pe un drum, impreuna cu el. Opreste aceasta relatie extraconjugala cat mai repede si nu mai da frau liber tentatiilor, fiind foarte vulneravila

| StefanIntrebare a răspuns:

Asta inseamna ca nu iti iubesti sotul. Trebuie sa ii spui si sa divortezi. Trebuie sa fii nebun sa faci asa ceva, jur. Nici nu inteleg cum ti-ar putea trece ideea prin cap in primul rand, dapai chiar sa o pui in practica.

| RAY a răspuns (pentru StefanIntrebare):

Tu cand iubesti nu isi intra penisul in erectie cand vezi alta fata frumoasa, blonda si dezbracata?

| Vadim_Tudor_1996 a răspuns:

Esti o curva