| Sugussss a întrebat:

am o problrma nu prea am avut cosuri pana acum, numai ca de cateva zile au inceput sa-mi apara in zona maxilarului, gat, cosuri mari si rosii care nu au cap. tenul nu al am nici uscat dar nici gras. ce ma sfatuiti sa folosesc, zeama de lamaie sau zineryt? dau funda

3 răspunsuri:
| doarEu001 a răspuns:

E posibil sa fi facut o alergie daca spui ca nu ai mai avut pana acum.nu stiu incearca-le pe amandoua.foloseste zineryt si daca nu functioneza zeama de lamaine.dar eu zic ca daca intr-o saptamana nu se mai amelioreaza sa te duci la medic. poate ai facut o alergie sau o intoxicatiehappy

| Sabinutza16 a răspuns:

Daca esti in perioada pubertati e ceva normal si firesc sa ai cosuri si sa ai tenul gras. Zeama de lamaie (vb din experienta) usuca pielea! Ar fi bine sa mergi la un dermatolog si el sigur ar putea sa-ti recomande o crema, un tratament pentru problema tahappy Caci degeaba folosesti creme asa dupa voia ta si dupa recomandarile altora ca poate sa-ti provaoce iritatii.Bafta :*