| andrei8976 a întrebat:

Salut! Am o relație de vreo șapte luni, amândoi suntem majori și iubita îmi spune ca nu vrea să facem dragoste și să mai aștept încă 2 ani. ( amandoi suntem virgini ). Credeți ca merită să aștept încă doi ani?

9 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Dacă a zis asa specific...de ce fix 2 ani? Adică încă nu, dar dupa ce faceți un an de relație... poate se mai răzgândește. Intreab-o de ce fix 2 ani. Totuși, dacă o iubești aștepți pana se simte gata pentru viata sexuală

| andrei8976 explică (pentru annonimaaaa555):

A zis doi ani ca cică atunci este pregătită, dar ea nu știe ce face poimâine și la cum o știu n-o s-o facem mai devreme.

| annonimaaaa555 a răspuns (pentru andrei8976):

Pai nu poți sa zici ce o sa fie după 2 ani acum...adică...după un timp o sa înceapă să i lucreze hormonii și sa fie atrasa sexual de tine. Dacă nu, atunci nu cred ca tu ești persoana cu care vrea să-și înceapă viata sexuala. As fi înțeles dacă ar fi zis ca încă nu e pregătită și te anunță când e dar asa, ca îți zice fix 2 ani, nu știu ce sa zic. După un an poți sa încerci sa faci avansuri

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sunteti majori, puteti cumpara prezervative, ce sa mai astepti?
Pune-i un film soft po8n cu scop educativ.
Afla motivele, ca nu te vad prea bine.

| Kiran a răspuns:

Da, pentru ca ofera ceea ce si tu poti oferi, virginitatea.
Cu timpul poate va lasa de la ea acel timp si sa iti permita intentia, cred ca fie e din puncte religioase, fie se gandeste sa nu fie "trofeu" sau desigur, alte motive persoanele.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Kiran):

Trofeu e pentru aia care le schimba ca pe sosete.
Cu baiatul asta e in siguranta, nu e nici un trofeu
Are ea alte blocaje.

| Kiran a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Nu strica niciodata sa dai mana cu mana dreapta dar sa tii o piatra in mana stanga.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca merita daca o iubesti cu adevarat!

| ania a răspuns:

Dacă sunteți amandoi majori vă puteți căsători.Nepotul meu, fiul surorii mele mai mici și logodnica lui au amandoi 18 ani, au fixat deja dat nunții pe anul viitor, sunt virgini amandoi și vor să fie firgini pana la casatorie ca și Dumnezeu să fie bucuros de relația lor.Virginitatea e darul pe care l+m primit de la Creatorul nistru pentru a=l dărui numai patenerului de căsători. Dacă nu insori cu ea nu meriti să facă sex cu tine nici peste 2 ani. un bărbat adevărat isi aduma responsabilitatea unei familii apoi cere unei fete să facă sex cu el.Nepotu meu e clasa a 12/a, dar și=a făcut și o firma, e taletat la muzică și dace filmulete de reclame pentru firme, tocmai pentru că vrea să isi poată sustine finenciar viitoarea famile pe perioada cat vor fi amandoi la dacultate.cine nu vrea să isi asume responsabilitatea ueni familii, din perspectiva Creatorului nu merita sa aiba parte de sex.