| benga94 a întrebat:

Salut,am o relatie noua de citeva saptamani,totul e bine in schimb e o chestie care nu stiu ce sa cred, nu ca ar conta dar sinceritatea face mult in fata mea, deci am facut dragoste tipa are 19 ani aproape si nu era cum trebuie,drept urmare am avut o discutie ea spunandu-mi ca nu a avut nici un contact sexual, nu a facut nimic cu nimeni niciodata, a avut pe la 16-17 ani o problema medicala ceva de genu o hemoragie menstruala care nu se mai oprea dupa care a duso salvarea la maternitate si acolo a curatato cu ceva anume si asa s-a rupt himenul,nu stiu ce sa cred,astept o parere a fetelor care stie sau a auzit, nu vad ce motiv ar avea sa minta ca stie ca nu mar deranja daca a avut si alt partener, si adevaru ca era destul de strimnta! Astept raspunsurii cit mai multe!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai ce crede. Accepta realitatea asa cum se prezinta aceasta. Daca ceva nu-ti este pe plac ai posibilitatea sa renunti la relatie. Ar fi afectata relatia daca ai sti sigur ca au mai fost si altii inaintea cu care ar fi facut sex? Se ziceca cei curiosi mor mai repede laughing asta ca sa te previn. Daca ea sustine ca este virgina trebuies-o crezi pana la proba contrarie.Si inchei asa cum am inceput. Nu ai ce face.

| neutrino a răspuns:

Tu trebuie sa crezi in ea: ce conteaza insa daca tu ai fost primul sau al zecelea? Bucura-te ca ai fost ultimul!

| Emilian65 a răspuns:

Pai daca era destul de stramta, atunci de ce mai tii neaparat sa fie virgina. Poate este adevarat ce ti-a explicat ea. De ce esti "Toma necredinciosul"?

| benga94 explică (pentru Emilian65):

Nu e vorba ca sunt toma necredinciosu e vorba ca imi place sinceritatea, urasc minciuna, sa iti dau un exemplu, mai bine asi stii ca am fost al 10-lea dar din gura ei, mas supara mai tare sa fi fost al 2 lea dar sa ma minta sa nu imi spuna, intelegi care e problema? intr-adevar era foarte neindemanateca, chiar 0 la capitolu sex.

| Emilian65 a răspuns (pentru benga94):

Daca este 0 la sex, invat-o tu. Si altceva daca este 0 la sex, inseamna ca nu a mai facut sex cu nimeni, deci nu poti fi al 2-lea sau al n-lea. Daca o iubesti cu adevarat, accept-o asa cum este.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă i-ai explicat că nu te deranjază și a continuat cu povestea ei, o fi adevărat.

| NH4OH a răspuns:

Bună.
Nu cred că minte. Probabil fata chiar a avut problema aceasta și a trebui curățată și ajutată pentru a scăpa de acea hemoragie menstruală care putea da într-o boală.
Nu ar avea de ce să te mintă, și chiar dacă mințea, nu văd problema, e majoră și e normal să fii avut măcar un contact sexual înainte de tine.
Dacă era strâmtă și neîndemânatică atunci chiar nu a făcut nimic cu nimeni, tu știi, tu ai fost acolo, trebuia să îți dai seeama.
Baftă.