| curious01 a întrebat:

Salut, am o situatie si vreau sa va intreb pe voi ceva, vorbesc des prin mesaje cu o fata care imi place si cum as putea sa o intreb daca are prieten? sa nu fie arogant, sa fie cumva dragut, niste idei? ce sa-i mai zic sau sa o intreb ca sa o fac sa ma placa sau cum pot sti daca ma place?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu conteaza daca are sau nu prieten. Invit-o pur si simplu undeva, la un suc, la un film, la o plimbare... Evident te place daca vorbeste des cu tine, tu ai vorbi cu cineva pe care nu il placi?

| Conficker a răspuns:

Lasa mesajele ca iti epuizezi subiectele principale. Propune-i o intalnire si vorbiti fata-n fata. Intrebarile ce te rod vor fi insotite si de gesturi daca va-ntalniti. De exemplu: o intrebi printr-un sms daca are prieten si iti raspunde NU. Intrebarea asta pusa fata-n fata are o alta nuanta. Vei observa daca se fastaceste, vei observa daca evita raspunsul etc. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurt si la obiect: Ai prieten? Ce-i asa mare chestie?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Vreau si eu sa stiu daca mai e cineva pe langa tine si daca-l supar daca ma alatur tie?

| RALUUCAADANA a răspuns:

" Mi-ar placea sa purtam aceste discutii si la o cafea. Cunosc o cafenea draguta, unde ai putea sa-mi povestesti mai multe despre tine. "