| Walhalla a întrebat:

Am organizat revelionul impreuna ca niste fete apropiate.Mie imi placea de una din ele si ma gandeam ca e o ocazie perfecta de a ma apropia de ea.Stiam ca vorbeste si cu altii,asa ca nu am vrut sa fiu prea direct, ca sa nu cad in nas.Dar ea vorbea frumos cu mine, imi trimitea pupici pe facebook si credeam ca pare interesata.Insa in seara revelionului a venit cu un baiat despre care am aflat mai apoi ca e prietenul ei. Oricum, eu m`am simtit groaznic, am fost torturat de invidie si durere mai ales in momentele cand se imbratisau.Pe langa asta m`am chinuit teribil sa imi maschez suferinta.Sunt multumit, macar, de faptul ca ea nu a observat framantarea mea.
Am mai vorbit cu o vecina foarte draguta care am avut momente placute in sensul ca ne-am imbratisat si sarutat de cateva ori.Insa ea ma tinea la distanta si nu intelegeam de ce.Intr-o seara, dupa ce am stat la ea o perioada, mi-a sugerat sa mai raman pentru a ne uita la un film.Din primele momente s-a apropiat de mine si m-a imbratisat.Eu i-am raspuns si ne-am mangaiat reciproc timp de vreo 5 min.Deodata s-a zmucit brusc din mainile mele, spunand ca se simte prost intrucat inca tine la un baiat cu care a fost ea in trecutul apropiat.Eu m`am simtit extrem de deceptionat si trist si stricat in acelasi timp.Ma gandeam ca merit ceea ce mi se intampla.A recunoscut ca ea a gresit dar a spus ca sunt foarte orgolios.Am ramas prieteni buni; ea si-a facut un iubit cu care vorbeste des si se simte fericita. Vorbim foarte des,mai ales cand nu avem ce face, dar eu sufar, mai ales cand vad ca e fericita cu altcineva.Eu sunt frant, simt ca fetele cu care intru in contact ma fac doar sa sufar si ma tem sa mai abordez alte fete.Nu inteleg de ce patesc eu asa ceva; m`am zbatut sa fiu dragut, sa accept si unele carente, dar m`au lasat cu ochii in soare de fiecare data.Simt ca ceva nu e in regula cu mine, ca am o problema.Nu stiu ce sa mai zic…Daca ma port frumos sunt luat de prost, daca sunt mai orgolios sunt criticat.Stiu ca nu ar trebui sa incerc sa plac cuiva, dar aceste evenimente au muscat dureros din mine si sunt profund afectat.Ce as putea face sa depasesc aceasta situatie?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Asa este frate daca te porti frumos cu ele, te natjocoresc in cel mai josnic modwinking crede-ma ca daca ii bagai madularul in gura cand v-ati uitat la film nu se despartea de tine nici o secunda. javre ordinare imputite amandoua. fratele meu nu le baga in seama ai grija de tine, lucreaza la icnrederea de sine, fi increzator si nu pune suflet, vei avea numai de castigat

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Raspuns dur dar adevarat, macar ramanea cu o amintire asa nimic e dramatic

| RAY a răspuns:

Frate in femei, bautura, droguri niciodata sa nu crezi, nu te poti pune cu ele ori ca ele inving, si eu am patit si eu, am crezut le vorbeam frumos ma luau de fraier, cam 90% din fete le place sa-si bata joc de baieti, asta e realitatea, du-te pe la prostituate cand simti nevoia ca tot aia e, toate vor banii, sasi bata jos si sunt ipocrite, eu inca n-am depasit situatia asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cat de misogin. Voi baietii daca dati de 2, 3 fete superficiale credeti ca toate sunt exact la fel. Este foarte urata perceptia ta asupra fetelor. Eu m-am saturat de nesimtitii care vorbesc despre fete ca si cum ar fi jeguri, si noi suntem finte!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragea mea nu sunt misogin
- consider ambele sexe egale
-nu consider femeia jucarie
-nu urasc femeile
-nu jignesc femeile
http://dexonline.ro/definitie/misoginism
faptul ca imi exprim libertatea de exprimare nu inseamna misogism,eu inca n-am dat de o fata sincera,si da am vazut ca cand vb frumos esti luat la misto de voi fetele si multor fete le place sa-si bata joc,asta nu-i misogism e realitatea, adu argumente reale si tu,, eu nu am ce dovezi sa aduc eu n-am afirmat nimic /infirmat, doar ca mi-am pierdut credinta in fete ptt lipse nu ai ce dovezi sa aduci de acord? poate gresesc? nu spun ca nu pot gresi, am spus 90% restul de 10% sigur ma vor contrazice, sunt scarbit cand vad ca femeile se vand pe banii si toate sunt dezbracate peste tot si isi arata doar vaginul si sani, aproape toate femeile cu asta se promoveaza prin sex, da fiecare face ce vrea, eu daca as fi fata spune la fel

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Din ce observ pe tine te-au marcat niste experiente negative... Procentele tale sunt exagerate, cu totii ne uitam la televizor si pe acolo vedem pupeze si apoi unii cred ca mjoritatea fetelor e la fel. Normal ca televiziunile aduc asemenea femei pentru a avea audienta. Ma doare sa vad ca baietii din ziua de azi cred ca toate suntem aproape la fel. Permite-mi sa-ti pun o intrebare : Cati ani ai?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am spus ca e posibil sa gresesc,nu sunt convins de asta, de fapt nu sunt convins de nimic pe lumea asta a da de moarte atat, ceea ce cred eu e in functie de ceea ce observ zilnic, dar repet e posibil sa gresesc si buddha sppune daca realitatea e opusa a ceea ce spun nu crede in vorbele mele, 25, si pe mine ma doare cand vad fetele asa cum sunt pe bune

| Walhalla explică (pentru anonim_4396):

De ce te doare? Nu e bine sa generalizezi pentru ca aduci a frustrat dar nu poti sa nu observi o tendinta.In toate generalizarile exista un sambure de adevar; oare de ce romancele sunt cunoscute pentru anumite servicii oferite? Exista intr-adevar multe fete serioase care nu se ocupa doar cu testarea abilitatilor de seductie.Dar tot mai putine, din pacate.Dar vezi tu, raportul de forte se poate schimba...La urma urmei, fiecare culege ceea ce seamana.

| Danysan a răspuns:

Frate tu te limitezi doar la ce e in jurul tau. Incearca sa gandesti la nivel global.Socializeaza cu cat mai multe fete si nu pune sentimente.Sti cand sa pui sentimente abia dupa 6 luni de relatie. Asculta-ma pe mine si o sa iti fie bine.Socializeaza cu mai multe fete si incearca sa te dezvolti pe plan profesional /I-ati permis, o masina, largeste-ti grupu de prietenii si incearca sa te simti liber. Fetele te simt ca vrei sa iti faci o iubita.nu stiu cum dar ai incredere in mine ca stiu ce spun.Atunci cand vrei mai mult nu poti. Apoi dupa un timp cand esti detasat o sa vezi ce surprize o sa ai.Pe de alta parte fi mai barbat.Pai aia cand a sarit din bratele tale eu ii ziceam :frate esti nesimtita iti bati joc de mine. Vrei sa fi cu mine sau nu.Fi mai autoritar si o sa iti fie mai bine crede-ma.Nu lasa nimic ca nici ele nu lasa.sera faina.