| JMKing a întrebat:

Am pe corp niște bubițe pe care le numesc eu „broboane" și nu știu cum să scap de ele. Se vede foarte urât pentru că sunt dese și roșii (nu arată ca bubele de țânțar și nu e varicelă în niciun caz pentru că le moștenesc de la mama), iar când mă epilez timp de o zi ies foarte mult în evidență. Ce creme/tratament îmi recomandați? (brobonițele sunt în zonele în care crește păr)

2 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

Mergi la dermatolog.e alergie.

| Violleta2022 a răspuns:

Bubele si broboanele nu se mostenesc!
Probabil ca atat tu cat si mama ta faceti ceva ce nu trebuie, de aceea apar acele iritatii si broboane (termenul de brobonite nu exista)!

Unde mai exact iti ies acele broboane?
Pentru ca par iti creste cam peste tot, in cap, pe fata, pe maini, axilar, inghinal si pe picioare.