| ---droid-kid--- a întrebat:

am prieten... face parte din gasca meahappy
dar imi place de alt amic din gascasadce sa fac?
imi place de amandoi dar mai mult de amic...nu vreau sa il ranesc pe prietenul meusadce sa fac?

9 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Dc iubesti pe cineva trebuie sal lasi sa aleaga asa ca daca prietenu te iubeste o sa intelega ce simti pentru prieten dar vb cu iubitu inainte de a fii cu amicu ca altfel ei doi se vor certa

| asya a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie! Daca eisunt prieteni foarte buni...nu cred ca vei reusi sa ai ceva cu,, amicul"! Daca nu atunci iti sugerez sa optezi pentru,, amic" daca ai sentimente mai puternice pentru el! Explica-i actualului ca relatia nu mai merge...ca s-a pierdut ceva pe drum.si ca ai vrea sa pui capat...Lasa sa treaca putin timp pana sa te combini cu,, amicul" sa nu-l ranesti prea mult pe actualul!

| cris82ro a răspuns:

De fapt, 50 % din femeile care au o relatie, au fantezii cu alti barbati. Nu este o crima sa gasim pe altcineva atragator, ba dimpotriva, poti folosi sentimentele pentru aceasta persoana in ati imbunatati propria relatie. Daca acest lucru te sperie, atunci ar trebui sa faceti o mica pauza, iar dupa un scurt timp vei observa ca sentimentele vor reinvia. Sper sa te ajutehappy Succeees!

| antonelk a răspuns:

Si eu am patit exact la fel imi placea de un amic de`al prietenului meu laughing fost.ca l-am lasat pentru amic si sa stii ca mi foarte bine.pe langa ca mi-am auzit povesti de la fostul iubit ca mno ciuda asta ca l-am lasat pentru un prieten de`a lui si bla bla asta este laughing

| 1968 a răspuns:

Nui frumos e un pacat care are sa te coste...

| ---droid-kid--- explică:

@fanutz
nu vb si cu amicu
doar k il plac:X:X:
si v'am cerut un sfat

| fanutz a răspuns:

Ita frate ...cum ma cu amicul? ...cum poti sa ii faci asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul rezolva totul, nu tine ascuns, nu ncerca cu amandoi ca la un moment dat iti va fi prea greu, si este f posibil sa-i pierzi pe amandoi si sa lasi o impresie proasta tuturor..., asa mai bine vei ramane prietena cu iubitul actual si, vei fi iubita amicului, de care ti place...

| nebuna0cu0acte0in0regula a răspuns:

Sunt de acord cu @asya