| Andy40 a întrebat:

Salut.
Am sa ma prezint in cateva randuri sunt Andy am varsta de 16 ani
Si ieri am facut dragoste cu iubita mea in varsta de 15 ani asa totul bine si frumos m-am ejaculat nu in ea pe ea scuzati-ma...
Am fost la toaleta mi-am facut nevoile si dupa 10 minute am continuat au fost 2 penetrari ( nu au fost adanci de 2 3 cm ) nu am simtit absolut nimica ca mi-am dat drumul in ea s-au. Si ea mi-a spus ca a simtit ca m-am scapat in ea 2 picaturi 1 picatura am intrebat-o dac a curs s-au ceva a spus ca s-a dus dupa 1 ora la wc si-a facut nevoile ...Si mi-e frica sa noi fi lasat-o insarcinata eu nu cred ca m-am scapat ca timpul relativ din aceste 2 ejaculari este de 10 min nu cred ca mai puteam eu a 2 oara... Poate ramane insarcinata da ca m-am scapat 1 picatura 2 in ea? La 2 3 cm? Dac da? Cum poate face avort? Cand se face testul de sarcina dupa cat timp? Ce riscuri prezinta avortul la 15 ani? Nu putem sa il crestem noi deoarece parinti ei nu sunt de acord cu mine crying( este o iubire interzisa (((( Dar noi tot ne iubim indiferent de ce se intampla crying(( chiar dac dormim amandoi in strada crying Nu sunt sigur dac mi-am dat drumu dac facea ea o gluma s-au a simtit altceva.dar vreau sa stiu dac este posibil sa fie insarcinata si etc crying

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu trebuie sa intri in panica. In primul rand trebuie sa te interesezi daca in acel moment candati intretinut sexul, iubita ta era sau nu in perioada fertila. Doar in cazul in care sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA exista sanse reale de a se forma/naste o sarcina. In cazul in care actul sexual a fost intretinut in oricare alta zi a ciclului menstrual din afara perioadei fertile, teoretic este o probabilitate de sarcina de 3-5%, insa posibilitatea de a se forma o sarcina scade cu cat sexul este intretinut mai aproape de perioada zilelor de menstruatie cand probabilitate este de maxim 1-3%. Pe baza celor prezentate, tu esti cel care poate evalua singur in ce masura ar fi posibil sa apara o surpriza neplacuta. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Tine minte:ejacularea in afara vaginului(coit intrerupt) nu fereste partenera de a ramane insarcinata. Daca nu ma crezi, consulta si un medic.

| K0sti a răspuns:

Exista pastila de a doua zi...
Daca nu cinoasteti nici cele mai elementare reguli...lasati-va de putut!

| Emilian65 a răspuns:

Daca iubita ta era in perioada fertila in momentul cand ai scapat in ea sperma, este posibil sa fi ramas gravida. La 21 zile de la actul sexual, faceti un test de sarcina si el va va spune daca a ramas sau nu gravida. In cazul in care este gravida, vorbiti cu parintii tai sai ai ei, sa va creasca copilul si voi sa va vedeti de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andy, de 16 ani, o piatra aruncata de catre un prost pe fundul unui lac nu poate fi scoasa nici de catre o mie de intelepti.

| OMFGConrad a răspuns:

Felicitări, veţi dormi toţi trei în stradă!

| Andy40 explică (pentru OMFGConrad):

Nu mai ma speria si tu cas destul de speriat eu... am nev de sfaturi nu de acuzatii.
Dac vrei sa imi dai bine dac nu nu com

| OMFGConrad a răspuns (pentru Andy40):

Dacă vrei sfaturi, dă mai multe detalii, precum dacă prietena ta era/era în perioada fertilă, evident, dacă ai habar ce e aia.

| OMFGConrad a răspuns:

Apropo, e aşa scump un prezervativ?