| John_7502 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat cum pot scapa de o pustoaica de 15 ani si 5 luni i-am explicat ca este diferenta mare intre noi la ani si in plus parintii nostri nu vor sa auda de asa ceva si in plus mai sta si peste drum de mine si este si insistenta si are un frate pe care ne intelegem destul de bine si ne intalnim destul de des deci cum scap de ea scuze de repetari dar sunt intr-un fel disperat ca i-am explicat in toate felurile i-am dat sfaturi am incercat sa ii dezvolt intelectualul ca imi pare rau de ea dar este putin prostuta nu vrea sa renunte la mine cica ma iubeste de 1 an am observat dar nu am treaba cu ea nu stiu ce sa ii mai zic ce sa mai fac am ignorato incepea sa strige dupa mine ca nu o bag in seama spuneti-va o parere!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gaseste-ti o prietena si plimba-te cu ea de mana pe strada ta.
Transmite-i dupa ceva timp,prin fratele ei,ca ai intentii serioase cu fata respectiva,deci ca intr-un viitor nu foarte indepartat intentionezi chiar sa te insori cu ea.
Si,explica-i noii tale prietene situatia,sa nu iasa vreo incurcatura.
Cat esti singur,ea considera ca e cea mai potrivita pereche pentru tine.
Trebuie sa o pui in fata faptului implinit(imi place alta fata,poftim),cu explicatii si blandete nu ajungi nicaieri!
Pt ea,fiecare explicatie pe care i-o dai,va fi un motiv sa-i vorbesti,nu va auzi niciodata ce-i spui, va inregistra doar ca II VORBESTI, deci o placi.S-au mai vazut cazuri.
Gaseste-ti repede o prietena si pe vecina ta sa o ignori.
E singura solutie.

6 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Eu as spune-o parintilor
asa sigur s-ar potoli

| Aylee a răspuns:

Nu o mai baga in seama, ignoro.

| John_7502 explică:

Asta-i si problema i-am explicat am ignorat-o masa stie dar nu are ce sa ii mai faca iar fratisu in afara de cateva palme dupa ceafa nu stie ca are 20 ani si este o familie saraca nu ii condamn se descurca cum pot sunt cu credinta in Dumnezeu dar ea tot nu vrea sa inteleaga nu vrea sa renunte le mine alte ideei orice accept!?

| rainbow_8592 a răspuns:

Pai eu zic sa ii spui fratelui ei. daca tot zici ca te intelegi bine cu el.
si sa-i explice el si poate asa intelege.

| shim a răspuns:

Gaseste-ti tu alta fata cu care sa te intilnesti, cind te va vedea cu alta va incepe sa te urasca si incetul cu incetul sper sa te lase in pace!

| tigrio a răspuns:

Inregistreaz-o sau filmeazo cand face gesturi ciudate si arata parintilor ei