| George_6318 a întrebat:

am si eu o intrebare cum pot scapa de gelozie big grin? chiar as vrea niste pareri.

Răspuns Câştigător
| LexUTz a răspuns:

Gandeste-te la faptul ca daca esti gelos nu rezolvi nimic. Ba chiar mai rau poate dauna mult intr-o relatie!
Sa zicem ca prietena ta te suna si iti spune: In seara asta dorm la o prietena acasa! Tu fiind gelos te gandesti la tot felul de chestii de genul: Mda... fata aia e singura acasa, o sa cheme baieti acolo si sigur o sa stea cu altcineva!

1 Ce rezolvi tu daca te gandesti la asta? Nimic! Ba chiar faci rau daca esti atat de gelos incat ii interzici sa se duca!
2 De unde stii tu ca ea asta face acolo? Nu ai de unde!

Prietene hai ca nu mai stau sa iti enumar! Uite care e ideea!
Ea oricum daca vrea sa te insele te inseala si tu nu o sa aflii niciodata fie sa te pui tu in fund si in cap! Din proprie exp iti spun ca sunt fete care vorbesc cu iubitul la telefon in timp ce fac dragoste cu alt tip! Deci nu mai fi gelos pentru ca pierzi in ambele cazuri...Si daca ai dreptate si te inseala si daca nu tu tot nu o sa stii niciodata! Orice relatie se bazeaza pe incredere!

5 răspunsuri:
| m0z0lici a răspuns:

De gelozie nu poti scapa, trebuie doar sa te controlezi. E normal sa fim un pic gelosi, atunci cand iubim, dar sa nu exageram. Pentru ca gelozia exagerata duce la distrugerea unei relatii. Si pentru ce? Ptr faptul ca tu nu ai incredere in persoana de langa tine cand ea te iubeste? happywinking

| princess87 a răspuns:

Bine zis LexUTz

| utza06 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca esti gelos sh ca ar trebui sa nu iti mai dea motive d gelozie

| Paulaaa a răspuns:

Iti spun din proprie experienta:nu lasa gelozia sa iti distruga relatia.am avut un prieten care m-a iubit atat de mult, dar eu cu gelozia mea l-am indepartat.nu e buna in exces.si da, daca chiar vrea te poate insela...asta tot din experienta proprie ti-o spunhee hee

| George_6318 explică:

Ms LexUTz... chiar ai dreptate. pnm asa e firea mea straight face
@m0z0lici eu chiar incerc sa vb cu ea dar degeaba ca nu ma intelege. ba chiar se enerveaza cand vreau sa vb...