| anonim1941331 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. De ce de fiecare data cand fac sex nu pot ejacula? Simt ca imi vine pe teava, dar dupa ori se duce inapoi si nu reusesc sa termin ori imi moare penisul. Poate fii din cauza masturbarii excesive? (de cam 3 ani fac de 2-3 ori in fiecare seara).

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Posibil.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, este din cauza masturbarii excesive probabil. Mergi la un urolog mai bine sa îți spună.
Unde e doctorașul ala din comentarii cu studiile lui care zic ca nu există efecte adverse de la masturbarea excesivă... uite ca exista

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar un medic urolog stie de ce, mergi la el sa te consulte sa faci si o ecografie pelviana adica la penis sa vada medicii cauza.

| Emilian65 a răspuns:

Înainte de a consulta un medic urolog, lasă-te de masturbare. Dacă nu observi o schimbare în bine, atunci consulta un medic urolog.

| dullcat a răspuns:

Buna.Masturbarea excesiva ar putea fi factorul care a dus aici din punct de vedere psihologic, in sensul in care te-ai antrenat pentru a termina pe alti stimuli, nu pe sexul si experienta din realitate, cu o alta persoana.Dar din punct de vedere medical nu exista studii care sa afirme ca masturbarea te afecteaza negativ in situatia data.Ideal este sa mergi la medic.

| Bogdan1o a răspuns:

Posibil
Poți afla dacă asta e cauza daca nu mai faci laba 3 4 zile și după faci odată...să vezi cum e
Daca nu se rezolva mergi la medic.

| Siderat99 a răspuns:

N-ai ma treaba. Ia nu fa masturbare 24-48 de ore sa vezi cum termini la sex in 1 minut. Si depinde unde vri sa termini. Daca vrei sa termini in vagin si ea nu are protectie atunci poate fi si o chestie psihologica sa nu vrei sa o lasi insarcinata. Daca ai prezervativ poate iar te gandesti ca s-o fi rupt sau ceva. Deci vezi daca e ceva la care te gandesti pe moment atunci sau e prea deasa masturbarea. mai rareste la o data pe zi. e greu cu urge-ul dar nu mori rabzi si trece. el vine in valuri. trece dupa juma de ora dupa care iar te ia si tot asa da nu mori daca nu te labesti 24-48 de ore.

| jhonnybravo69 a răspuns:

E de la gravitatie, daca stai pe spate se duce inapoi, incearca sa stai capra.