| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare in lagatura cu liceul. Deci eu vreau sa devin un fel de IT manager si nu prea stiu la ce profil de liceu sa dau. am medii 9.72 si alte chestii. nu vreau la mate info dar vreau sa studiez tot ce tine de PC " si am inteles ca la economie se mai face si informatica. daca este asa imi spuneti si mie si daca se face matematica din plin si cam ce materii o sa studiez. vreau sa stiu profilul bun pentru. it manager si sa invat ceva calumea in pc! multumesc!

5 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

Din pacate chiar va fi necesar profilul asta, matematica- informatica pentru ca este singurul cu suficiente ore de info pe saptamana, care iti vor fi indispensabile, daca chiar vrei sa inveti ceva. nu stiu in ce oras esti, dar doar daca nu gasesti un liceu cu un profil de informatica intensiv, si fara matematica ( putin probabil ) asta ar cam fi singura ta optiune... oricum, optiunea ta in privinta meseriei de viitor nu depinde strict de liceu, ci de facultatea pe care o alegiwinking informeaza-te bine inainte sa faci ceva, si nu pe TPU, ci i brosuri, profesori, cineva/ceva din lumea reala cu informatii corecte nu banuieli. totusi, este viitorul tau, va trebui sa muncesti, sa cauti, sa pui intrebari, daca vrei sa devii...

succes

| Miauti a răspuns:

Bai fato blonda chioara uitate ce scrie mai sus. Si NU ne pasa ce dracu vrei sa te faci cand vei fi mare.

| chitaramea a răspuns:

Daca mergi la economi sau la orice altceva in afara de mate info nu prea o sa faci info decat ca materie secundara, adica o sa faceti ceva dar nu in masura de a urma o facultate sau ceva pentru it maneger, si sa stii ca nici mate.info nu e de ajuns. Iti recomand mate.info intensiv informatica si in special liceul alexandru ioan cuza, daca m.ai vrei informatii legate de acest subiect le asctept cu multt drg dar sper sa alegi o alta categorie informatii utilitare sau altceva si bafta anul asta la capacitate banuiesc sa esti clasa a8 a nu?

| ionutz_7853 a răspuns:

Asta nu conteaza. in mod normal oamenii astia se arunca la "dragoste si sex " deci vroiam si eu un raspuns cat mai rapid.

| Cristi_6113 a răspuns:

Si ce treaba are matematica ta cu sectiunea "dragoste si sex"?laughing