| NuStiuNimic a întrebat:

la care nu prea am raspuns si cate este destul de tampita sa spun. :
Voi ce vorbiti cu iubit/a voastra/vostru, despre ce, si cum va comportati cu ea cand vorbiti ( ma refer la : vulgar, cald, ferm, romantic etc... ) si spuneti-mi mai detaliat daca se poate. Imi este frica sa mai am o iubita cand vine vorba de vorbit... ma gandesc numai la ea si uit ce sa zic. si voua vi se intampla? nu stiu de ce dar sunt momente in care nu mai imi gasesc cuvinte si uit ce vreau sa zic.

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Da si mie mi-se intampla acelasi lucru
dar incerca
vei pierde multe fete
dar atunci cand crezi ca soarele nu mai rasare si pe strada ta

exact atunci vei da peste o fata minunata care va avea rabdare cu tine

poti incepe prin a spune urmatoarele cuvinte

fata frumoasa mie imi place de tine
iarta-ma dar sunt o persoana foarte timida
de aceea te rog sa ai rabdare cu mine si nu vei regreta
ba din contra vei descoperi un suflet minunat

apoi trebuie sa te implici
nu conteaza cuvintele prea mult
si nici cadouri scumpe nu au nevoie adevaratele femei

doar curvele vor sa le duci la Mall si sa le cumperi si sa cheltuiesti

dar daca e o femeie care merita sa tii la ea nu o sa te lase sa cheltuiesti absolut nimic pentru ea
ba din contra o sa se ofere ea din putinul ei sa iti faca si tie mici cadouri sau macar sa platesca ea

bine inteles ca nu vei accepta sa platesca ea
totul

dar trebuie sa o lasi si pe ea sa platesca

pentru ca alt fel o inveti prost si acesta atitudine se va rasfrange mai tarziu asurpa ta
tu esti cel care de la inceput poti sa o pierzi prin a invata-o sa devina o fata materialista profitoare scarba javra jigodie

sau o fata minunata credincioasa sufletista duclce iubitoare darnica loiala

totul depinde de cat de frumos te porti cu ea

si sa inveti sa spui NU cand ea vrea sa te bage la cheltuieli
sa poti sa fii sincer cu ea
si sa nu te prefaci ca ai bani cand nu ai

pentru ca mai tarziu minciuna in care suntem cu totii tentati
aceea de a ne da mari
te va costa mult

pentruc a fata se va astepta ca in fiecare zi din viata ta sa ii poti oferi ceea ce i-ai oferit la inceput

apoi te va considera un mincinos
si te va santaja
prin ati scoate ochii ca are nevoie de nu stiu ce bani de facutate
carti haine pantofi
iar tu te-ai prefacut ca ai
asa ca e suparata pe tine ca ai mintit-o
si acum este tare dezamagita

vei ajunge sa vinzi apartamentul parintilor ca sa te poti ridica la nivelul asteptarilor ei
apoi femeia o sa plece de la tine o data ce se vor termina banii

fii sincer

fii cinstit

nu minti

nu te preface ca esti gigolo

nu incerca sa o faci geloasa

fii natural

nu merge la intalnire cu haine scumpe sau in locuri scumpe

ci la o shaorma la dristor

spune-i ca ai 50 ron in buzunar

nu vinde tot ca sa faci 500 ron pentru prima intalnire

apoi la urmatoarele intalniri sa nu mai ai nimic

nu o invata profitoare

ia-o cu tine la biserica

vezi cum se comporta cu parintii ei
daca vorbeste cu respect
daca lumea o respecta

vezi ce note are la scoala

la ce folositor scoala

daca are note mari inseamna ca ii place munca

insamna ca ai ce sa faci cu ea la usa ta

alt fel ce ai sa faci

ai sa iti iei o rozatoare la usa care doar sa cheltuie si sa cheltuie

vezi daca vrea sa muncesca sa contribuie si ea cu ceva in casa

pentru ca e obositor sa muncesti numai tu

o sa vrei sa iti bagi piciorul in ea de relatie cand vezi ca tu muncesti si ea risipeste
daruieste parintilor ei
da bani pentru dentisti... intetinere PARINTILOR EI. din banii munciti din greu de tine fara sa iti cera voie
si fara sa fi muncit si ea ceva

O FEMEIE TREBUIE SA FIE AJUTORUL POTRIVIT
NU O POVARA!

1 răspuns:
| Life4Fun a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea cald si romantic. Vorbiti despre lucruri normale.