| MariuS88c a întrebat:

Salut,
Am și eu o intrebare mai mult sau mai putin penibila și as vrea sa ma lămuresc ca sa nu ma stresez degeaba.
In urma unui act sexual undeva la 15 minute am repetat un alt act sexual cu iubita mea, ideea e ca din ce stiu eu timp de 48 de ore de la ultimul act sexual sau masturbare, in lichidul pre-ejaculator exista spermatozoizi.
Acuma problema ar fi următoarea, dacă mi-a făcut la începutul celui de al2-lea act un oral, mie deja îmi ieșise lichid preejaculator, iar ea a umblat cu mana in zona intimă după, exista șansa de sarcina?
Prezervativ s-a folosit, altul bineînțeles pentru fiecare act. Menționez ca e și in ovulatie.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma este pe teava pana urinezi, ca nu poti sta 48 de ore fara sa faci pipi, si odata cu eliminarea urinei se curata si tractul urinar pe care a ramas sperma, de la masturbare sau sexul anterior. de aceea este indicat ca dupa fiecare parida de sex sa urinezi si sa-ti speli penisul cu apa calda si sapun.
Asadar, daca ai folosit prezervativ la toate partidele sexuale vaginale, nu sunt sanse de sarcina.
Prin sex oral sau anal, nu se poate ramane gravda!

| MariuS88c explică (pentru Violleta2022):

Ideea e ca nu am urinat între primul și al doilea act, dar prezervativ s-a folosit
Ma gandeam doar sa nu rămână pe degete ceva de la lichidul preejaculator din al doilea act, in care sa se afle spermatozoizi…

| Violleta2022 a răspuns (pentru MariuS88c):

Dar sexul oral de ce a fost facut fara prezrevativ?

| JokkeRO a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce întrebare a fost asta? Tocmai tu ai spus mai sus că nu se poate rămâne prin contactul oral, ar fi trebuit să folosească prezervativ și pentru asta? Sau ce ai vrut sa spui?

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse de sarcina.

| cristimihailov a răspuns:

Stai linistit. Nu sunt motive de ingrijorare. Chiar deloc as zice.