| alexTPU a întrebat:

pentru voi fetelor ce gasiti atractiv la acei baieti "smecheri" si rai sau asa zisi cocalari si stiu ca acum o sa va dati mari ca voi nu sunteti ca toate celelalte

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Faima de baiat "rau" atrage si fetele simt adrenalina cand cocheteaza cu pericolul.
Desi, nu-si dau seama cat gresesc, decat dupa...

| Rebecca009 a răspuns (pentru greece12):

Nu gresesc deloc. Este absolut normal si se intampla la toate speciile. Femelele sunt atrase biologic de masculul alpha, de cel care emana forta si ferocitate. Daca vrei sa invoci premiza unei relatii serioase, e adevarat ca respectivii barbati nu sunt predispusi sa se implice, dar la fel e si in cazul femeilor. Omul, prin natura sa, nu este o fiinta monogama. Chestia asta cu fidelitatea si iubirea eterna sunt doar niste ideologii impregnate in mintea oamenilor de catre societatea moderna si cliseele repetitive din filme.

| greece12 a răspuns (pentru Rebecca009):

Trebuie sa ai un sistem de valori foarte deteriorat, ca sa numesti un cocalar "mascul alpha".

| Rebecca009 a răspuns (pentru greece12):

Nu ma refeream la cocalari. Cel care a pus intrebarea probabil i-a numit cocalari din invidie. Daca un baiat este mai afemeiat sau rebel nu inseamna ca e cocalar.

| greece12 a răspuns (pentru Rebecca009):

Esti in afara subiectului si mie mi-e somn.
Elucubreaza cu altcineva.

| Rebecca009 a răspuns (pentru greece12):

Nu-ti place sa fii contrazisa. Ego-ul, bata-l vina.

| CoquineNoire a răspuns (pentru greece12):

Greece, permite-mi sa te luminez cu privire la definitia unui "badboy" autentic.
cand ai timp, citeste-mi raspunsurile de aici.
cineva de acolo a spus de asemenea, ca un baiat rau inseamna cocalar....nimic mai gresit.

http://www.tpu.ro/......xisist-in/

| greece12 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Poate ar trebui sa-l luminezi pe cel care posteaza, initial.
Banuiesc c-o sa-ti vada totusi reply-ul.

| RAY a răspuns (pentru Rebecca009):

Ai dreptate

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Extremele întotdeauna se atrag!
Pa, pa.

| AdyAdeluş a răspuns:

Baietii rai au aceasta pozitie sa zic asa si fiind in postura asta ne place pericolul, aventura dar si romantismul mai rar desi. Dar sa ai un baiat rau in preajma ta te face mai tare in fata tuturor

| RAY a răspuns:

Ce inseamna rau,cocalar?
parerea mea a fi cu tupeu, ambitios in viata este un lucru maret nu inseamna a fi rau, daca esti bun esti calcat in picioare de ceilalti
daca rau inseamna hot, criminal, alte lucruri ilegale aia nu-i rautate e lipsa educatiei
cocalar pentru multi inseamna cel cu bani multi pe care noi care nu-i avem asa le consideram ca noi nu avem asta e definitia practic
eu spun sa gandesti si pozitiv, a avea bani este un lucru onorabil nu ceva gen cocalar, asta e un termen rasist Romania e o tara in ue momentan, daca voi discriminati pe altii de ce va intrebati de ce va numesc unii in toate felurile cand mergeti dincolo

| neutrino a răspuns:

Fii rau si afla! Poate ca se merita o astfel de experienta!

| sofisis a răspuns:

Voi de ce preferati o fata timida, cumintica si angelica?
Pentru ca e opusul a ceea ce sunteti voi. Pentru ca e ceva nou de explorat.
Pentru ca acea aura de "bad boy" va fi mereu atragatoare, fetele facand confuzia intre asta si taria de caracter si masculinitate. Oricum daca te incalzeste majoritatea fetelor sunt atrase de chestia asta doar in adolescenta. Dupa 20 si ceva de ani incep instictiv sa caute total opusul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum zicea si Legiuitoarea extremele se atrag. Si prietenul meu e ''gen'', a fost dragoste la prima vedere, in fine, acum e mai cuminte.
Poate le place ceva diferit de comportamentul lor, vor ceva nou.

| Neuronul a răspuns:

A fi rău nu e tot una cu a fi ''şmecher'' sau cocalar.
Orice om indiferent de sex, are nevoie de o persoană mai puternică decât el pentru a se simţi în siguranţă.
O fată naivă este mult mai atrasă de un băiat rebel deoarece acesta emană mult mai multă încredere în sine însuşi.

| alexTPU explică:

Eu inainte eram un baiat care nu putea sa scoate 2 vorbe de fata cu o fata dar acum nu mai am aproape nicio problema cu fetele de cand am inceput sa fiu un fel de rebel, poate un pic din acel "baiat rau" si toc mai de asta intreb de ce voi fetele preferati astfel de tipi?

| gabrielaasamy a răspuns:

Nu toti baietii sunt rai. dar e bine sa ai si un prieten rau pentru ca daca se ia cineva de tine el te poate ajuta. Mie nu prea imi plac baietii rai.