| anonim35 a întrebat:

Salut.Am si eu o mica mare dilema straight face...Am stat cu prietena mea.am facut petting am ejaculat odata. din greseala pe ea... s-a sters imediat s-a spalat nu s-a atins. Apoi mai tarziu am facut o.Am avut grija dar nu stiu de ce ne e frica sa nu fi ramas gravida. e posibil sa fi ramas daca :
-am folosti prezevativ
-chiar daca am folosit prezervativ nu am ejaculat in ea
-era in a7a zi dupa ciclu deci dupa cum am inteles nu era fertila
-a durat cam 4 ore cat am facut o noi.am schimbat prezervativul mereu dupa ejaculare si am avut grija sa ma sterg... e cumva posibil sa fi ramas insarcinata? astept raspuns mersi big grin

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu a ramas insarcinata datorita prezervativului. Ziua a saptea dupa terminarea menstruatiei este cea mai fertila zi posibila.

| Ирина19 a răspuns:

Nu, stai linistit, nu are cum sa fie insarcinata, pentru ca :

-Ati folosit prezervativ

-Nu ai ejaculat in ea

si mai ales: Era in a 7-a zi dupa ciclu, deci in zile din alea putine posibilitati sunt de a ramine insarcinata chiar daca nu va protejati.

Bafta :*

| glamour a răspuns:

Unde ai ejaculat mai exact? pe labii? teoretic nu e gravida din moment ca v'ati protejat, insa nu stiu ce ai facut inainte sa faceti sex, unde ai ejaculat. in a7a zi dupa ciclu e fertila, si oricum nu va puteti ghida dupa metoda calendarului daca prietena ta nu indeplineste anumite conditii. oricum 5 zile inainte si dupa ciclu este sansa scazuta sa ramana gravida dar niciodata nula.

| glamour a răspuns:

Nu a ramai gravida stai calm. era un risc sa ramana gravida daca de exemplu ai pus mana pe penis si dupa ai pus mana pe labiile ei.

| glamour a răspuns:

Nu stiu unde imi era capul, rectific, sansele minime de a ramane gravida sunt atunci cand faci sex in primele 5 zile ale ciclului menstrual si ultimele 5 zile inaintea unui nou ciclu menstrual.

| Kylexy a răspuns:

Nu e insarcinata, nu baga in seama copii astia inculti si de bani gata.

| 1micdamare a răspuns:

Mai anonimule, ai reusit sa atragi atentia ca f. ti 4 ore!
bravo, esti bun de dus la monta.
mai dispari mai figurantule in lumea ta, ca suna ceasul si cazi din pat
hai, desteptarea ca s-a facut maine!

| CybeRAthlete a răspuns:

@bubu : in ciuda credintelor tale, nu sunt anumite zile in care gata, nu e la fertilitate, facem ce vrem, cum vreun, unde, cand, etc ...organismul nu are un "ceas" interior fix, asa ca pe viitor nu te baza pe asa ceva...
cat despre tine anonimule, treaba cu 4 ore... uhuuu, mai zic si eu ca am prins un peste de 1 kg, si cand colo era o fata, dar 4 ore, las'o moarta. cat despre intrebarea ta. Nu.
totusi, asa cum se zice, misterioase sunt caile Domnului, poate ca are planuri pentru voi, asa ca indeamn'o sa nu fuga de ginecolog pentru controale regulate, cat si daca intretineti contacte sexuale regulate, un test de sarcina din cand in cand nu strica.
bafta si keep it safe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O l@ba la vremea ei face cat zece femei!

| anonim35 explică:

Glamour: undeva aproape de sold... dar a fost pe chilot.ambii big grin

| anonim35 explică:

1micdamare frate n-am postat aici sa ma cert... vreau doar un raspuns daca vrei sa mi-l dai e bine venit... daca nu multumesc. poti sa taci

| anonim35 explică:

Bubu sa fiu mai explicit...am facut peeting. dupa peeting.am facut-o ca tot omu laughing. si la peeting pentru ce sa folosesc prezervativ?