| Francessscaaa88 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Am facut baie cu iubitul, nu am avut un contact sexual, dar i-am atins penisul. E vreo sansa sa existe vreun risc? Nu a fost vorba de ejaculare. Eram in a 4a zi de menstruatie si am un ciclu de 36-40zile.

Multumesc anticipat.

Ah si sunt riscuri daca ai contacte sexuale protejate/neprotejate in timpul menstruatiei?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici cel mai mic risc deoarece in cazul ciclului tau menstrual perioada fertila se poate situa in perioada de dupa inceperea celei de a 3-a saptamani intre ziua a 18 si 27-a zi a ciclului. In cazul in care ciclul menstrual este REGULAT si are o lungime de peste 23-24 de zile, atunci teoretic nu se poate forma o sarcini in urma unui sex chiar si terminat cu ejaculare in vagin daca este intretinut in perioada de menstruatie (primele 4-6 zile ale ciclului). Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In aceasta situatie nu este niciun risc de sarcina.

| Necunoscut112 a răspuns:

Normal ca e risc. Nu stiai ca spermatozoizii au aripi si zboara spre vaginul tau, sa intre la caldurica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Clar esti gravida si ai luat HIV.

| kandaraki a răspuns:

Ce risc sa fie? unicul risc e sa ramai asa proasta pe toata viata daca dai asa intrebari!

| DrGoogle a răspuns:

Voi credeti ca asa usor ramai insarcinata ai atins un pic penisul si gata? laughing

| MedionTcO a răspuns:

Nu este absolut nici un fel de problema. Atata timp cat tu nu ai ovul, nu are unde sa se produca fecundatia.

| gazza01 a răspuns:

Nu e niciun fel de risc in ambele situatii!