| AlinDark14 a întrebat:

...Am si eu o problema sper ca ma puteti ajuta.
Am facut dragoste cu prietena mea si eu stiu ca nu am ejaculat inauntrul ei.Poate ramane gravida? la o zi dupa e pe stop.
Ma poate ajuta cineva!? Multumesc.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intotdeauna sexul se face in mod protejat si cu autorul tuturor capetelor disponibile. Acum nu-ti ramane decat sa stai pe ghimpi o buna perioada.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred ca a ramas gravida din atata lucru. TOTUSI, nu te sfatuiesc sa mai risti astfel daca nu-ti doresti copii in viitorul apropiat. Barbatii elimina cand sunt excitati acel lichid seminal ce contine spermatozoizi. Prin urmare, dac-o faci neprotejat, e pe riscul tau. Nu va bazati prea mult nici pe metoda calendarului ca e nesigura. Uneori ovulatia se produce aiurea (si nu la data calculata) si poti sa ai suprize. Prietena ta e adolescenta probabil, prin urmare sansele de a avea astfel de dereglari sunt mari.

| AlinDark14 explică (pentru Alcyon):

Chestia e ca i-a venit cand trebuia sa i vina nu a intarziat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca i-a venit ciclul, poti sta linistit ca nu are cum sa ramana gravida. Acesta e primul semn ca ea nu este insarcinata.

Te sfatuiesc de acum inainte sa folosesti protectie cu iubita ta, si sa fii mai atent.

O zi placuta!

| DorinM a răspuns:

Daca ati facut dragoste si nu ai ejaculat in ea, nu are cum sa ramana gravida.
Pe viitor este mai bine sa stiti cum sa va protejati si sa nu va jucati. Poti citi mai multe despre contraceptive aici http://totul-despre-sex.com/......traceptive

| pufypuf a răspuns:

Stai linistit, daca nu ai lasat in ea e buna treaba. Si daca "ai scapat" putin relax ca nu se prinde asa usor laughing)