| Ianusik07 a întrebat:

Am si eu o problema, va rog sa ma ajutati... )))))
Deci, iubitul meu insista ca personalitatea mea necesita schimbare.Imi zice ca-s ft naiva si micuta, ca-mi trebuie sa ma schimb sa vad ce inseamna viata sa nu-mi mai arat capriciile.Chiar recunosc ca sunt o fire cam rasfatata si naiva,eri i-am zis ca m-am suparat ca nu dorea sa mai stea cu mine desi stiam bine ca are probleme.
Sunt egoista,geloasa, incapatinata, naiva si copilaroasa desi am implinit 17 ani ma comport ca un copil am incercat sa ma schimb dar cam nu se primeste nu stiu ce sa mai fac, cum sa procedez, cum sa fac schimbari? Poate exista citeva solutii ca eu numai stiu ce sa fac sut ft disperata... Da-ti mi sfaturi va implor)()) fara mistouri
multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Cand te-a acceptat de iubita te-a acceptat asa cum esti acum.
Daca nu ii convine sa se duca la alta!
Nu mi se pare normal sa te schimbi dupa cum vrea el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti place sa te comporti ca un copil..sa fii rasfatata, alintata, sa primesti cadouri, ..etc.
E greu sa te schimbi la cererea cuiva, te schimbi doar atunci cand vrei tu.
Ti-a placut sa fii fetita lu; mami si tati.dar draga mea cresti si trebuie sa te schimbi. uite cu timpul incearca sa fii mai matura, sa calculezi altfel lucrurile.Citeste pe net ceva in legatura cu asta....si cu timpul o sa vezi ca o sa te schimbi.winking te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca elimini "egoista, geloasa, incapatinata" din comportamentul tau iubitul o sa te apreciezewinking

| LineGuide a răspuns:

Ai citit vreodata ceva despre Peter Pan? El era un baiat care nu a imbatranit, si nu s-a maturizat niciodata. Asa facea si Michael Jackson, si de asemenea el era un om mare, si nu se maturiza. Umpic de copilarie nu strica, ba chiar te poate ajuta in viata, si asa e cel mai simplu sa-ti faci prieteni.
Mult noroc!

| 1DeadMemories a răspuns:

Nu trebuiesc facute prea multe compromisuri intr o relatie, cineva va deveni frustrat. Daca ti place felul tau de a fi nu te schimba, cine te place te place cum esti, nu te va transforma in ce vrea el.

| Ianusik07 explică (pentru 1DeadMemories):

Nu imi place comportamentul meu vreau schimbari cum as putea sa le fac?

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Ianusik07):

In primul rand impuneti aceasta schimbare, daca il mai sacai pe iubit cereti iertare.Recunoste singura cand faci pe mironosita sau sari calul, te vei plictisi singura de atitudinea ta si nu vei mai face. Gandeste te si la zicala "Ce tie nu ti place, altuia nu i face!" Atitudinea asta, de fetita razgaiata, uneori plictiseste un barbat, el vrea o doamna langa el.happy

Ai grija sa nu apara o doamna/domnisoara si tu sa ramai cu razgaiala.

Răspuns utilizator avertizat
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

In cazul in care tie nu iti place comportamentul deoarece ceilalti te fac sa te simti intr-un anumit fel nu este bine!
eu iti recomand sa fi tu insuti si sa nu iti pese de parerea altora.
cine te place o face pentru ce esti tu cu adevarat.
esti norocoasa sa ai o fire atat de copilaroasa, la un moment dat vei creste cu adevarat si iti va fi dor sa mai poti vedea lucrurile asa.
te vei maturiza si vei lua totul in serios.
nu trebuie sa iti schjimbe nimeni comportamentul, parerile si firea rebela.
daca esti egoista si incapatanata este pentru ca tii la ceea ce ai si ai incredere oarecum in tine.
acum faci ce vrei. daca te vei schimba cu siguranta iti va parea rau.
eu am un blog in care am o postare despre asa ceva..iti las linkul citeste postarea ..si daca iti a placea citeste tot de pe blog.
succes
http://larisas-lorette.blogspot.ro/2013/08/schimbari-fara-voia-ta.html

| DDH a răspuns:

Cu un singur sfat cred ca am spus totul: Viata e prea scurta ca sa fi ce vor altii sa fi. Daca te iubeste cu adevarat te va iubi asa cum esti, iar daca nu inseamna ca nu te merita.

| Ianusik07 explică (pentru DDH):

Eu vreau sa ma schimb, el e cu mult mai serios decit mine nu vreau sa-l pierd il iubesc ft mult, e persoana ft buna si se comporta ft frumos cu mine a avut de suferit multe ori dn dragoste si acum ca e fericit ca ma are alaturi nu vreau sa-l dezamagesc e iubitul meu si vreau sa-l ascult.Chiar vreau schimbari ce as putea sa fac ca sa ma schimb?