| Claudiu_2137 a întrebat:

Salut,
Am trecut de curand in clasa a 9-a.Pana acum nu am avut niciodata o prietena deoarece nu credeam ca sunt capabil sa tin la cineva, iar decat sa-mi bag joc de cineva, am preferat sa mai astept.In acest moment, nu prea stiu multe despre relatii, fete, cum ar trebui sa ma port sau chestii de genul asta.De curand, ma bantuie gandul de a avea o prietena. Daca sunteti amabili, puteti sa ma ajutati? Daca se poate, cateva sfaturi sunt binevenite. Sper sa nu va bateti joc. Vreau sa va puneti in postura mea, si sa imi spuneti cum ati fi procedat in locul meu. Multumesc aniticipat!

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

Ce dragut!
In primul rand nu poti sa ai o prietena doar de dragul de a avea una, intelegi? asa ca nu te grabi, cand o sa cunosti o fata care iti va placea o sa fi capabil sa vorbesti cu ea si sa iti arati sentimentele.pana atunci uita`te in jurul tau si vezi poate ai vreo admiratoare secretasmug
Ai grija la felul cu arati esti baiat mare,imbraca`te frumos, da`te cu parfum, ma rog presupun ca stii tu.si nu te grabii sa-ti faci o prietena concentreazxa`te la testele astea care le ai toata saptamana(sau la avem ca si eu dau.)
DEci ce trebuie sa retii: daca vrei o prietena trebuie sa o placi intai, nu poti sa stai cu o fata doar asa de dragul de a avea una.bafta! aa si am uitat sa spun: cand o sa gasesti o fata care sa-ti placa, nu o lasa sa-ti scape. spune`i ca o placi timiditatea nu`si are rostul, stii cum se spune:baietii fac primul pashappy

2 răspunsuri:
| Stratovarius a răspuns:

Totul merge de la sine...fi tu ins. nu te ascude dupa alta mascawinking

| SimplePerfect a răspuns:

Buna Claudiu happy
Pai cum sa te porti... frumos normal...
Nu trebuie sa te porti ca un obsedat cu fetele deoarece nu ne prea place chestia asta. de asemenea nu ne prea plac crizele de gelozie. Ne plac surprizele, sa fim cautate dar ce e prea mult strica. Nu o suna intotdeauna doar tu, mai las-o sa te caute si ea, astfel te va dori mai mult.
In rest ce sa mai zic...Sa nu te porti urat, sa nu fi nesimtit, sa nu pui prietenii pe primul loc. Sper sa te descurci. Succes :*