| Andreeaioana20 a întrebat:

Salut!

Am un ciclu de 30 35 de zile, ultimele menstruatii fiind pe 10 aprilie, 28 aprilie, 2 iun si 6 iul. Am fost la o ecografie abdominala in 9 mai si medicul nu a vazut nimic legat de o sarcina (poate prea devreme?)

Eu am o banuiala ca la sf de martie-inceput de aprilie am avut un moment cu iubitul meu cand e posibil sa fi avut lichid preejaculator pe deget, pe care mi l-a introdus in vagin.
Am facut un test pe 16 iul, seara tarziu, care a iesit negativ. Am avut un test Livsane, care ar avea o acuratete de 99% si poate detecta sarcina cu 6 zile inainte de venirea menstruatiei. Acum simt miscari in burta, un fel de spasme. Spasme ale pielii am si in diferite zone de vreo cateva zile.

Poate fi vorba de o sarcina?
Am sanii mai umflati decat de obicei, iar aceste miscari din burta ma ingrijoreaza.
Ar putea sa nu fi detectat testul cum trebuie din cauza urinei care nu era foarte concentrata (avand in vedere momentul in care am facut testul)?

Ma gandesc ca ar fi iesit la test pozitiv, chiar si dupa 2 luni, dintr-o urina mai diluata, seara, nu? A fost facut corect, tinandu-l in urina 5 secunde.
Astept un raspuns cu interes.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma dar tu ai doar PARANOIA si doar gaze (basini) in burta, fiindca ai pus zeci de intrebari pe zeci de topice despre acest lucru, iti tot explicam dar ori esti incapabila sa intelegi ori ignori cu nesimtire ceea ce ti-am explicat.

https://www.tpu.ro/utilizator/abwgvs/intrebari/

| Madaxo97 a răspuns:

Parcă ai mai pus odată întrebarea, nu ești însărcinată în mod sigur, în primul rând pentru că lichidul preejaculator nu conține spermatozoizi, deci și dacă avea lichid pe deget nu rămaneai gravidă. Nu se rămâne gravidă chiar așa ușor, nu mai fi paranoică. Trebuie ca femeia să fie la ovulație sau în perioada fertilă și să existe ejaculare în interiorul vaginului(nu lichid preejaculator)ca să se formeze o sarcină. Probabil îți vine menstruația de te dor sânii, iar mișcările din burtă ți se pare ție, e de la digestia alimentelor, toată lumea simte aceste mișcări în burtă uneori. Îți faci griji degeaba, sigur nu ești gravidă, după 2 luni se vedea și pe test oricum indiferent cu ce urină era facut.