| Andreeaioana20 a întrebat:

Salut!
Am un ciclu neregulat in general de 30-34-35 de zile, iar ultimele menstruatii au fost in 10 aprilie, 28 aprilie, 2 iunie si 6 iulie. In aprilie am avut un moment mai intens cu iubitul meu, insa nu a existat un contact sexual propriu zis, nu s-a introdus penisul, ci degetele pentru stimulare. M-am speriat in luna aprilie ca a venit asa repede si am fost sa fac o ecografie abdominala, unde nu erau chisturi sau alte suspiciuni. Menstruatiile au tinut undeva la 4-6 zile fiecare, desi cea din 10 aprilie a fost un pic mai slaba cantitativ oarecum.
In iunie am avut vreo 5 zile dureri in partea dreapta in zona apendicelui (dar se exclude apendicita pentru ca am fost operata acum 15 ani).
Acum simt cumva ca si cum s-ar misca ceva in burta si mi-o simt si mai voluminoasa. Sanii par doar o idee mai mari (insa poate e si din cauza menstruatiei care abia s-a terminat).
Cu toate acestea, exista risc de sarcina de la acel moment din aprilie?
Menstruatiile au fost ca durata cam de obicei, cu dureri de burta si cheaguri, dar si sani usor sensibili si stare generala asa mai depresiva.
Multumesc anticipat pentru raspuns!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti paranoica cu sarcina asta inexistenta!
Mai ia o puaza de la asemenea temeri.