| Mihai18G a întrebat:

Am windows xp si am incercat sa instalez windows 7 sau vista.
Am dvd butabil cu fiecare... Dar la amandoua imi face aceeasi "figura": Bag dvd-ul dau restart se incarca si apoi imi apare ecranul gol (pe fundal tema windowsului care incerc sa il instalez) si cursorul si nu pot face nimic.
Ce pot face sa il instalez?
Multumesc anticipat!
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| deviant18 a răspuns:

Incearca sa il instalezi direct din cd drive. adica ruleaza programul cu windows 7 sau vista si da'i install direct din fereastra, fara reboot. dupa ce a fost instalat windowsu, o sa ai un folder numit windows. old in c pe care il poti sterge. eu asa fac pe laptopul meu si merge perfect! bafta!

1 răspuns:
| protos87 a răspuns:

Formateaza partitia unde instalezi windows.